Piłka nożna: Wyniki sparingów lubelskich zespołów i wieści z innych klubów

PUKUS
W sobotę drużyny z naszego regionu z niższych klas rozgrywkowych rozgrywały mecze kontrolne. Poniżej przedstawiamy wyniki spotkań. Kilku piłkarzy z naszego regionu podpisało też kontrakty z nowymi klubami, informujemy o szczegółach.

Orlęta Radzyń Podlaski - Orlęta Łuków 1:2 (0:1)
Bramki: Grajek 89 - Leszkiewicz 3 (samobójcza), Marciniak 71. W Orlętach Radzyń Podlaski wystąpiło trzech testowanych zawodników.

Podlasie Biała Podlaska - Lublinianka-Wieniawa 1:2 (0:1)
Bramki: Jakubowski 61 - Stępień 30, Ozimek 83

Stal Poniatowa - Hetman Gołąb 7:2 (3:2)
W ekipie Stali testowani byli m.in. Krzysztof Sidor, Tomasz Gołofit (obaj Unia Bełżyce) i Jarosław Wyroślak (Chełmianka)

AMSPN Hetman Zamość - Tomasovia Tomaszów Lubelski 2:2

Radomiak Radom - Stal Sanok 3:1 (3:0)
Dwie bramki dla Radomiaka strzelił Piotr Prędota. Były napastnik Motoru wpisał się na listę strzelców w 6 i 9 minucie spotkania.

ŁKS Łódź - Wisła Płock 0:0
Całe spotkanie w barwach łodzian rozegrał Carlos, ostatnio obrońca Stali Kraśnik. Natomiast w Wiśle Płock pełne 90-minut wystąpi były napastnik Motoru Kamil Król.

Sandecja Nowy Sącz - Stal Rzeszów 1:3 (0:3)
Dla ekipy Stali dwie bramki zdobył były piłkarz Motoru Lublin Kamil Stachyra. Stal prowadzi były trener lublinian Ryszard Kuźma. Testował on innego motorowca Daniela Koczona, z którym lubelski klub rozstał się po zakończeniu sezonu 2011/12.

Zawisza Bydgoszcz - Lech Rypin 3:0 (2:0)
W ekipie Lecha w drugiej połowie pojawił się Nazar Litun. W poprzednich rozgrywkach ten ukraiński pomocnik grał w Motorze Lublin, ale skończył mu się kontrakt i jest testowany w beniaminku drugiej ligi zachodniej.

Warta Poznań - Wisła Kraków 1:3 (0:0)
Z ekipą gospodarzy umowę podpisał były obrońca Motoru Lublin Michał Płotka. W meczu z Wisłą zagrał cały mecz. Do poznańskiej ekipy dołączył także Mateusz Pogonowski (z Wisłą wystąpił przez 22 minuty). Były pomocnik Górnika Łęczna, ostatnio bronił barw Legii Warszawa (Młoda Ekstraklasa).

Karpaty Krosno - Resovia Rzeszów 1:2 (1:0)
W drugoligowcu z Rzeszowa sprawdzany był były napastnik Hetmana Zamość i Motoru Lublin Marek Fundakowski.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Górnik Zabrze 1:1 (0:1)
W Górniku nie zagrał Prejuce Nakoulma. Były zawodnik Bogdanki Łęczna pojechał na tygodniowe testy do belgijskiego FC Lorient.

Legia Warszawa (Młoda Ekstraklasa) - Huragan Morąg 2:0
Legia (ME) to środowy przeciwnik Motoru Lublin w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski. Młodzi legioniści przebywali na zgrupowaniu w Bartoszycach i w swoim ostatnim sparingu pokonali Huragan. Wcześniej podopieczni Dariusza Banasika pokonali drugoligową Olimpię Elbląg 1:0 i zremisowali z MKS-em Korsze 1:1.

Pogoń Siedlce - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:0 (2:0)
Pogoń w środę zagra w Puławach z Wisłą w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski. W generalnym sprawdzianie przed tym meczem siedlczanie pokonali innego drugoligowca Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Po jednej bramce strzelili Adam Czerkas i Krystian Wójcik. Ten ostatni to były piłkarz Górnika Łęczna, Motoru Lublin, a ostatnio grał w Orlętach Radzyń Podlaski. Po sezonie 2011/12 przeniósł się do Pogoni.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani