Piłka nożna: Udany debiut Baniaka. Motor gromi puławską Wisłę

W środowym meczu sparingowym piłkarze lubelskiego Motoru pokonali w Puławach tamtejszą Wisłę 5:1.

Bramki dla lublinian strzelali: Marek Fundakowski, Przemysław Żmuda, Kamil Hempel, Adrian Sadowski i Damian Iracki.

Trenerzy obu zespołów przed spotkaniem ustalili, że rozegrają trzy tercje po trzydzieści minut. Dzięki temu zarówno Jacek Fiedeń, jak i Bogusław Baniak mieli możliwość sprawdzenia kilku wariantów gry.

Od pierwszego gwizdka dominowali goście z Lublina, którzy wygrali wszystkie trzy części. Po pierwszej żółto-biało-niebiescy prowadzili 2:0. Pierwszą bramkę zdobył Fundakowski, a kolejną dorzucił Żmuda. W kolejnej odsłonie gospodarze prezentowali się nieco lepiej, lecz i tą tercję zwyciężyli pierwszoligowcy z Lublina (2:1). W ostatnich trzydziestu minutach gra również była wyrównana, a jedynego gola zdobył Damian Iracki.

W dzisiejszym spotkaniu, w ekipie Motoru, miało zagrać dwóch piłkarzy z Karpat Lwów oraz bramkarz Andrzej Olszewski, który jesienią reprezentował barwy ekstraklasowej Polonii Bytom. Ostatecznie w Puławach pojawił się jedynie ten ostatni. Ponadto sztab szkoleniowy przyglądał się brazylijskiemu defensorowi Alanowi, który prezentował już swoje umiejętności w sparingu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (2:2).

Dla Motoru był to czwarty test-mecz w tym okresie przygotowawczym, ale pierwszy pod wodzą trenera Bogusława Baniaka. Mimo że puławianie nie byli zbyt mocnym rywalem, to wynik 5:1 i tak robi spore wrażenie.