Piłka nożna: Polska - Rumunia 0:1. Nieudany debiut Smudy

Nieudany debiut w roli selekcjonera reprezentacji Polski zaliczył Franciszek Smuda. W dzisiejszym, towarzyskim meczu z Rumunią biało-czerwoni przegrali 0:1. Decydującą o losach meczu bramkę, w 59. minucie, zdobył kolega Ireneusza Jelenia z AJ Auxerre - Daniel Niculae.

Przed spotkaniem kibice liczyli na to, że sam fakt, iż trenerem został Smuda, sprawi, że gra biało-czerwonych będzie wyglądała znacznie lepiej niż dotychczas. Tak jednak nie było i w efekcie fani musieli pogodzić się z kolejną porażką narodowej drużyny.

Sam mecz nie stał na zbyt wysokim poziomie. Co prawda żadnemu piłkarzowi nie można odmówić braku zaangażowania, ale sama gra pozostawiała wiele do życzenia. Rumuni nie byli o wiele lepsi, ale to oni potrafili strzelić gola. W 59. minucie do bramki Tomasza Kuszczaka trafił Daniel Niculae, po którego strzale piłka odbiła się jeszcze od Dariusza Dudki.

Zarówno gospodarze, jak i goście mieli swoje szanse na zmianę wyniku, ale ich nie wykorzystali. Remis reprezentacji Polski mógł uratować Sławomir Peszko. Pomocnik Lecha Poznań dwukrotnie stawał oko w oko z bramkarzem Rumunii, ale oba pojedynki przegrał.