Piłka nożna: Motor zainauguruje sezon w Świnoujściu

Piłkarze lubelskiego Motoru wracają na ligowe boiska. Lublinianie niedzielnym meczem w Świnoujściu z Flotą (godz. 17) zainaugurują sezon 2009/2010 pierwszej ligi. Na wyspę Uznam zespół wyjechał z Mirosławem Kosowskim, który pozostał na stanowisku trenera.

W kadrze na dzisiejszy mecz znaleźli się zawodnicy, którzy niedawno podpisali kontrakty: Marcin Popławski, Radosław Kursa i Kamil Hempel. Od pierwszych minut na boisku powinien pojawić się Marcin Syroka, który wyleczył już uraz kostki, z którym zmagał się kilka dni temu.

Lublinianie są bojowo nastawieni i zapowiadają ostrą walkę. – Do Świnoujścia jedziemy z nastawieniem wywalczenia jakichś punktów – powiedział przed wyjazdem trener Mirosław Kosowki.

Najbliższy rywal naszych zawodników w ubiegłym sezonie ukończył rozgrywki na wysokim, siódmym miejscu.

Wydaje się, że teraz drużyna prowadzona przez Petera Nemeca nie będzie już tak groźna. W przerwie letniej z klubu odeszło bowiem kilku wartościowych graczy. W ich miejsce sprowadzono nowych, ale tak naprawdę tylko o trzech: Sławomirze Mazurkiewiczu, Ferdinandzie Chi-Fonnie i Charlsie Nawagou, można powiedzieć, że będą godnymi następcami poprzedników.

W meczach kontrolnych ekipa ze Świnoujścia spisywała się w kratkę. Dobre mecze przeplatała słabymi i sam trener Nemec nie jest w stanie określić aktualnej dyspozycji swoich podopiecznych.

W poprzednim sezonie Motor dwukrotnie dzielił się punktami z Flotą.

Zarówno w Lublinie, jak i Świnoujściu spotkania kończyły się wynikiem 1:1. Chyba nikt nie miałby nic przeciwko temu, aby takim rezultatem zakończył się również dzisiejszy mecz.