Piłka nożna: Lublinianka - Roztocze Szczebrzeszyn 2:1

Po czterech meczach z rzędu bez wygranej, piłkarze Lublinianki Lublin w końcu się przełamali. W sobotnim spotkaniu 6. kolejki czwartej ligi podopieczni Zbigniewa Grzesiaka pokonali na własnym stadionie Roztocze Szczebrzeszyn 2:1.

Lublinianie przeciwko beniaminkowi rozgrywek zagrali w bardzo osłabionym składzie. – Byłem zmuszony dać szansę kilku juniorom, gdyż obecna kadra seniorów gotowych do gry, to dziesięciu-jedenastu zawodników – mówił opiekun piłkarzy Lublina, Zbigniew Grzesiak.

Pierwsza połowa nie stała na zbyt wysokim poziomie, a kibice nie mogli być zadowoleni z postawy graczy z Wieniawy. Drugie czterdzieści pięć minut, to jednak całkowita odmiana Lublinianki, która w tej części nadawała ton grze.

Ostatecznie lublinianie po bramkach Konrada Zielińskiego i Patryka Celinga zdołali zdobyć trzy punkty.

Honorowe trafienie dla przyjezdnych zaliczył Artur Lipski. – O ile w pierwszej połowie miałem sporo zastrzeżeń, o tyle z drugiej jestem bardzo zadowolony – powiedział trener Grzesiak. - Żałuję jedynie, że Konrad Zieliński nie wykorzystał drugiego rzutu karnego - dodał szkoleniowiec.