Piłka nożna: Historyczne złoto młodych piłkarek nożnych

makolublin
makolublin
P.Makowski
12 czerwca w Kutnie odbył się Finał Ogólnopolskich Rozgrywek Młodziczek o puchar PZPN im. K. Górskiego.

W finale wzięły udział reprezentacje Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej (zwycięzca turnieju półfinałowego grupy „A”).oraz Lubelskiego Związku Piłki Nożnej (zwycięzca turnieju półfinałowego grupy „B”)

Rywalizacja o złote medale oraz o miano najlepszej reprezentacji wojewódzkiej w Polsce rozpoczęła się na stadionie MOSiR w Kutnie o godz. 12.30 jako przedmecz Finałowego Pucharu Polski Kobiet: Unia Racibórz – Pogoń Szczecin Women.

Od pierwszych minut spotkania drużyna prowadzona przez Przemysława Makowskiego narzuciła swój styl gry i stwarzała liczne sytuacje podbramkowe.

Już w 10 min spotkania po faulu w polu karnym na szarżującej Lefeld Klaudii został podyktowany rzut karny. Sama poszkodowana podeszła do wykonania "11" i na szczęście dla przeciwniczek piłka odbiła się od poprzeczki.

Niewykorzystany rzut karny nie podłamał naszego zespołu, który w dalszym ciągu próbował strzelić jak najszybciej bramkę.

Kasandra Parczewska wraz z Agnieszką Jędrzejewicz dominowały w środku pola gry i mądrze kierowały poczynaniami naszej drużyny. To od nich większość piłek kierowana była do wychodzących na dobrą pozycję koleżanek.

Jedną z takich sytuacji wykorzystała Karolina Duda, która w 18 minucie spotkania znalazła się w sytuacji sam na sam z bramkarką i pewnie umieściła piłkę w siatce. Tuż przed przerwą wynik na 2:0 podwyższyła Lefeld Klaudia i dziewczęta uśmiechnięte schodziły do szatni.

Najładniejszą akcję meczu zebrani (niestety nieliczni) kibice mogli zobaczyć tuż po wznowieniu drugiej części spotkania. Akcja naszego zespołu zaczęła się z prawej strony boiska od naszych obrończyń. Kilka podań z pierwszej piłki sprawiły, że w niecałą minutę po wznowieniu gry Lefeld znalazła się w sytuacji sam na sam i po raz drugi pokonała bramkarkę przeciwniczek.

Bramka strzelona na 3:0 zdekoncentrowała nasz zespół, i po stałym fragmencie gry w 42 minucie spotkania Kopińska wyciągnęła piłkę z siatki.

W dalszej części gry mecz się wyrównał, oba zespoły stwarzały sytuacje bramkowe, jednak to Lefeld w znany tylko dla siebie sposób na 2 minuty przed zakończeniem meczu zdecydowała się na indywidualną akcję i po ograniu czterech zawodniczek po raz trzeci w tym meczu umieściła piłkę w siatce.

Wynik 4:1 nie uległ już zmianie i po końcowym gwizdku sędziego młode zawodniczki z naszego województwa ze łzami w oczach tonęły we wspólnych uściskach.

Po raz pierwszy w historii tych rozgrywek reprezentacja naszego województwa stanęła na najwyższym podium odbierając z rąk przedstawiciela Wydz. Piłk. Kobiecego PZPN (Zbigniew Bartnik), oraz trenera repr. Polski U-15 dziewcząt – Andrzeja Soroki (z PSW w Białej Podlaskiej) okazały puchar oraz złote medale.

Reprezentacja Lubelskiego Związku Piłki Nożnej wystąpiła w następującym składzie: