Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Piesi bez chodników, kierowcy z mandatami. A końca problemu nie widać

Redakcja
Ulice Projektowa i Frezerów są zastawione autami. – Parkowanie na chodnikach po obu stronach, a pieszy zasuwa szosą – zauważa jeden z czytelników.

Problem z zastawionymi ulicami w okolicy dawnej Fabryki Samochodów Ciężarowych zgłosił nam jeden z czytelników. Jak się okazuje, kłopotliwą sytuację zauważył nie tylko on.

– Mamy tam bardzo dużo firm i zakładów pracy, jest uczelnia, przychodnia, hotel i przede wszystkim są mieszkańcy – wylicza Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej w Lublinie. Jak tłumaczy, SM zwróciła się do Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie o zmiany w organizacji ruchu w tym miejscu. Dzięki temu udało się wygospodarować dodatkowe miejsca parkingowe.

Jednak, jak tłumaczy Gogola, to wciąż za mało. W ubiegłym roku tylko na dwóch ulicach: Projektowej i Frezerów wystawiono 246 mandatów na kwotę 31 450 złotych.

– Działamy zarówno po zgłoszeniach ze strony mieszkańców, jak i z własnej inicjatywy – mówi rzecznik. I dodaje, że mandaty wystawiane są nie tylko za utrudnianie dojazdu, czy parkowanie za znakiem zakazu i zastawianie całej szerokości chodnika. Kierowcy są karani też za zostawianie aut na terenach zielonych - wśród wystawionych w ubiegłym roku w tej okolicy mandatów aż 58 dotyczyło właśnie tej kwestii. Wszystkie opiewały na kwotę ponad 11 tysięcy złotych. – To nie jest mało – podkreśla Robert Gogola.

Problem oczywiście nie znalazł rozwiązania wraz z końcem roku. - Tylko w ten weekend w tym miejscu zostawiliśmy za wycieraczką cztery informacje dla kierowców – mówi Robert Gogola.

Prawie jak w centrum

Tereny dawnej FSC przy ul. Mełgiewskiej znajdują się na uboczu. Mimo to interwencji jest tam bardzo dużo. Robert Gogola dla porównania przywołuje ulicę Staszica, na której Straż Miejska wystawia najwięcej mandatów. – Od ul. Wodopojnej do deptaka w ubiegłym roku wystawiliśmy aż 835 mandatów na kwotę 91,8 tysięcy złotych. Ale to samo centrum- mówi rzecznik SM.

Inną ulicą, gdzie kierowcy często są zmuszeni zasilać budżet miasta, jest ul. Zielona. W 2019 roku wystawiono tam 273 mandaty na kwotę 37 tysięcy złotych. A to tylko niewiele więcej niż okolice dawnej fabryki samochodów ciężarowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Piesi bez chodników, kierowcy z mandatami. A końca problemu nie widać - Kurier Lubelski

Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto