Osiem medali halowych mistrzostw Polski lekkoatletów z lubelskiego (ZDJĘCIA)

know
Z ośmioma medalami halowych mistrzostw Polski wrócili z Torunia lekkoatleci reprezentujący kluby z województwa lubelskiego. Najwięcej, pięć krążków, wywalczyli zawodnicy AZS UMCS Lublin, dwa AZS AWF Biała Podlaska i jeden Agrosu Zamość.

Po sobotnich sukcesach Karola Hoffmanna (AZS UMCS Lublin, złoto w trójskoku), Karoliny Kołeczek (AZS UMCS Lublin, srebro w biegu na 60 m przez płotki), Dominika Kopcia (Agros Zamość, brąz w biegu na 60 m) i Bartłomieja Bedeniczuka (AZS AWF Biała Podlaska, brąz w skoku w wzwyż), w niedzielny wieczór kolejni reprezentanci lubelskiego stanęli na podium halowego czempionatu.

Dwa srebrne medale wywalczyli debiutująca w barwach AZS UMCS Lublin Małgorzata Hołub-Kowalik oraz jej klubowy kolega, Cezary Mirosław. Oboje zajęli drugie miejsce w swoich biegach na 400 m oraz w sztafecie mieszanej 4x400 m (biegli wspólnie z Małgorzatą Kołdej i Szymonem Żywko).

Hołub-Kowalik, będąca jedną z „Aniołków Matusińskiego”, w finale 400 metrów uzyskała czas 53,53 sek. i przegrała tylko z Justyną Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice). Jej rywalka, a jednocześnie koleżanka ze słynnej sztafety 4x400 m prowadzonej przez trenera Aleksandra Matusińskiego, uzyskała czas 53,09 sek.

Z kolei Cezary Mirosław bieg na 400 m pokonał w czasie 48,02 sek. Pierwszy był Kajetan Duszyński (AZS Łódź) z wynikiem 47,95 sek. Natomiast sztafeta mieszana 4x400 m AZS UMCS Lublin uzyskała czas 3.31,95 sek.

Drugiego dnia mistrzostw na drugim stopniu podium stanął także skoczek w dal Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska. Uzyskany rezultat 7,77 m. jest jego nowym rekordem życiowym. W konkursie skoku w dal uczestniczył także Karol Hoffmann, ale w najlepszej próbie skoczył tylko 7,41 m i zajął siódme miejsce.

Ostatecznie zatem bilans medalowy lekkoatletów z województwa lubelskiego w 64. PZLA Halowych Mistrzostwach Polski to jeden złoty, pięć srebrnych i dwa brązowe krążki. Zawody w Toruniu zakończyły sezon halowy.