Orlikowa Liga Szóstek: Wyniki sobotnich meczów 13 kolejki

W sobotę rozegrano pierwsze mecze drugiej rundy Orlikowej Ligi Szóstek. Swoje spotkania wygrały ekipy MM Lublin, Ibry i Malagenii.

Jako pierwsi na Orlika przy ul. Rycerskiej wyszły drużyny okupujące dolne rejony tabeli: MM Lublin i Max Media Art. Od początku lepsze wrażenie sprawiali piłkarze MMA, którzy raz po raz wypracowywali sobie bramkowe okazje. W pierwszej połowie wykorzystali tylko jedną. W 6 minucie na listę strzelców wpisał się Maciej Podleśny. Gracze MM Lublin odpowiedzieli golem Rafała Maszkiewicza i do przerwy było 1:1.

Drugą część od mocnego uderzenia rozpoczął zespół Max Media Art, który po dwóch bramkach Szymona Świątkowskiego prowadził 3:1. Kiedy wydawało się, że trzy oczka zainkasuje ekipa Macieja Podleśnego, do walki poderwało się MM Lublin. Na 2:3 trafił Maszkiewicz, a chwilę później stan rywalizacji wyrównał Karol Weryński. Ten sam zawodnik w 48 minucie pogrążył Max Media Art, zdobywając bramkę na 4:3 dla swojego zespołu.

Emocji nie brakowało również w potyczce SW Team z Ibrą. Ci pierwsi prowadzili do pierwszej połowie 2:0, by ostatecznie przegrać 3:7. Bohaterem Ibry okazał się Krzysztof Dąbski – autor trzech trafień.

W ostatnim dzisiejszym meczu, w którym Striker Team podejmował Malagenię padło najwięcej, bo aż 17 bramek. W tym spotkaniu gospodarze również mieli dwubramkową przewagę do przerwy (5:3), ale po zmianie stron lepsi byli rywale. Malagenia po zmianie stron zdobyła siedem goli, tracąc tylko dwa i zwyciężyła 10:7. Jedynym pocieszeniem dla ekipy Strikera jest fakt, iż ich piłkarz – Andrzej Wawrzusiszyn aż sześć razy pokonywał golkipera Malagenii.

MM Lublin - Max Media Art 4:3 (1:1)
Bramki: Rafał Maszkiewicz 20, 35, Karol Weryński 38, 48 - Maciej Podleśny 6, Szymon Świątkowski 26, 28

MM: Mariusz Łoboda - Karol Weryński, Michał Kłos, Daniel Pluta, Piotr Kister, Rafał Maszkiewicz. Ponadto grali: Kamil Zapalski, Marcin Czapski, Maciej Włodarczyk, Jan Błaszczak, Łukasz Wysocki, Paweł Chorąży.

MMA: Bartłomiej Mikołajewski - Bartosz Maź, Marcin Staniec, Wiktor Świątkowski, Maciej Podleśny, Paweł Wójcik. Ponadto grali: Paweł Cholewa, Marek Oratowski, Kladiusz Madej, Szymon Świątkowski.

Sędziował: Kamil Zajączkowski
Żółte kartki: Kłos, Zapalski, Łoboda - Staniec, Maź
Czerwona kartka: Podleśny (37 min - za faul taktyczny)

SW Team - Ibra 3:7 (2:0)
Bramki: Damian Drzymała 1, 5 (k.), Patryk Bielecki 39 - Krzysztof Dąbski 35, 38, 47, Łukasz Stefański 39, 48, Grzegorz Królikowski 39, Mariusz Nieradka 43

SW: Paweł Szpinda - Marcin Matuszyk, Mateusz Bienias, Paweł Pyć, Kamil Dziubiński, Damian Drzymała. Ponadto grali: Piotr Białczak, Paweł Brzozowski, Patryk Bielecki, Bartłomiej Winiarczyk, Piotr Niemczuk.

Ibra: Łukasz Pawlik - Krzysztof Dąbski, Łukasz Stefański, Marcin Płachta, Arkadiusz Janociński, Michał Hołysz. Ponadto grali: Mariusz Nieradka, Grzegorz Królikowski.

Sędziował: Adrian Mańko
Żółta kartka: Szpinda - Pawlik

Striker Team - Malagenia 7:10 (5:3)
Bramki: Hubert Krawczyk 5, Andrzej Wawrzusiszyn 10, 12, 16, 24, 30, 40 - Daniel Wójcikowski 3, 29, Wojciech Krzymowski 6, 17, Filip Romanowski 26, 50, Michał Wójtowicz 37, 46, Łukasz Raczkowski 41, Grzegorz Prusicki 44 (k.)

Striker: Jerzy Puczkowski - Konrad Sokół, Maciej Sochan, Kamil Muniak, Hubert Krawczyk, Andrzej Wawrzusiszyn. Ponadto grali: Paweł Drożdżyk, Kamil Pożarowszczyk, Michał Szkołut.

Malagenia: Wojciech Kosior - Łukasz Raczkowski, Daniel Wójcikowski, Michał Wójtowicz, Grzegorz Prusicki, Wojciech Krzymowski. Ponadto grali: Filip Romanowski, Łukasz Dmytrak.

Żółte kartki : Romanowski, Wójcikowski
Czerwona kartka: Sochan (44 min - za faul)