Orlikowa Liga Szóstek: Wyniki czwartkowych spotkań

W czwartek na boisku przy ul. Grabskiego rozegrano trzy mecze kończące 2. kolejkę Orlikowej Ligi Szóstek.

Czwartkowe mecze rozpoczęły się od mocnego strzelania. W pierwszym spotkaniu Widok rozgromił FC Kośminek aż 17:0, strzelając 12 bramek w drugiej połowie. Bezlitosny dla rywali okazał się Jarosław Plewik, który ośmiokrotnie trafiał do siatki. W 30 min. drużyna z Kośminka stanęła przed szansą zdobycia honorowej bramki, ale Andrzej Chagowski obronił rzut karny wykonywany przez Mateusza Franczaka.

W drugim spotkaniu OKS Spartakus pokonał ZSK im. św. Teresy 7:5. Zawodnicy ZSK już po trzech minutach objęli prowadzenie, którym cieszyli się jedynie przez ok. 120 sekund. Jeszcze w pierwszej połowie Spartakus objął prowadzenie, którego nie oddał do końca meczu.

Największych emocji dostarczyło kończące drugą kolejkę spotkanie pomiędzy Huraganem i Marmotą (2:3), które zdaniem obserwatorów było najlepszym widowiskiem tej serii meczów. Marmota prowadziła już 3:0 po dwóch golach Tomasza Sekreckiego i jednym Michała Łukasika. Zawodnicy Huraganu rozpoczęli jednak pogoń, która mogła zakończyć się powodzeniem. Najpierw fantastycznym uderzeniem z dystansu popisał się Mateusz Lembowicz, trafiając w samo okienko bramki Marka Gołocińskiego, który nie zdążył nawet zareagować. Pięć minut później do bramki trafił były piłkarz Motoru Lublin, a obecnie trener młodzieży Roman Garwoła.

Widok - FC Kośminek 17:0 (5:0)

Bramki: Michał Kulpa 6, 26, 44, Jarosław Plewik 11, 16, 27, 28, 39, 41, 42, 50, Marcin Szwed 19, 21, 40, 47, Bartłomiej Knosala 34, Rafał Kazimierski 38
W 30 min Mateusz Franczak nie wykorzystał rzutu karnego (Chagowski obronił).

Widok: Andrzej Chagowski - Bartłomiej Mańka, Rafał Kazimierski, Jarosław Plewik, Michał Kulpa, Marcin Szwed. Ponadto grał: Bartłomiej Knosala.

Kośminek: Artur Gorzel - Grzegorz Barański, Paweł Mitura, Daniel Pietras, Mateusz Franczak, Jarosław Goś . Ponadto grali: Kamil Oparowski, Arkadiusz Bartoszek, Grzegorz Sitek.

Sędziował: Adrian Mańko.

Żółte kartki: Chagowski - Franczak.

OKS Spartakus - ZSK im. św. Teresy 7:5 (4:2)

Bramki: Damian Lech 5, 19, Karol Kamela 15, Michał Kasperek 16, 26, Maciej Warda 40, Tomasz Olek 48 - Konrad Kowalik 3, 18, Piotr Zamecki 29, 44, Tomasz Kisiel 37

Spartakus: Łukasz Sobczak - Michał Lipiński, Karol Kamela, Damian Lech, Maciej Warda, Michał Kasperek. Ponadto grali: Sebastian Gawron, Marcin Dobies, Tomasz Olek

ZSK: Paweł Szpinda - Piotr Zamecki, Tomasz Kisiel, Michał Nakonieczny, Adrian Nadulski, Mateusz Michalak. Ponadto grali: Konrad Kowalik, Mateusz Piwowarski, Marcin Mordziński, Paweł Postowicz.

Żółte kartki: Olek - Zamecki, Mordziński.

Huragan Team - KS Marmota 2:3 (0:1)

Bramki: Mateusz Lembowicz 38, Roman Garwoła 43 - Tomasz Sekrecki 17, 36, Michał Łukasik 27

Huragan: Tomasz Jacniacki - Roman Garwoła, Mateusz Maliszewski, Maciej Maliszewski, Damian Czubacki, Patryk Kędzierski. Ponadto grali: Rafał Borowski, Marcin Furman, Mariusz Groszek, Kamil Kubaj, Michał Styk, Mateusz Lembowicz.

Marmota: Marek Gołociński - Maciej Piwowarczyk, Jacek Bojanowski, Krzysztof Wójcik, Tomasz Sekrecki, Michał Łukasik. Ponadto grali: Marek Kozioł, Michał Niedzielski, Konrad Jurak, Krzysztof Kawka, Marek Sanecki, Michał Burcon.

Sędziował: Daniel Zajączkowski.