Olimpijskie lato!

Materiał informacyjny POLSKIEGO KOMITETU OLIMPIJSKIEGO
Udostępnij:
Igrzyska XXXII Olimpiady w Tokio to idealny moment, by sprawdzić lub podszkolić swoją wiedzę olimpijską. Akcja edukacyjna Polskiego Komitetu Olimpijskiego ma przede wszystkim bawić, zachęcać do aktywności sportowej oraz sprawić, byśmy zawsze kibicowali naszym.

Polski Komitet Olimpijski wraz ze swoim partnerem - Kinder Joy of moving przez cały rok działają aktywnie w obszarze edukacji olimpijskiej, wychowania poprzez sport oraz promocji zdrowego stylu życia, w którego centrum jest ruch. Ze swoimi materiałami edukacyjnymi docieramy do uczniów, rodziców, nauczycieli i trenerów w całej Polsce. W edukacji olimpijskiej wszystko kręci się wokół igrzysk, olimpijczyków i radości. Rozstrzygamy takie sprawy jak to, dlaczego lekkoatleci biegają w lewą stronę, kto i dlaczego stworzył symbol olimpijski, dlaczego warto grać fair, czy sztuka koniecznie powinna zajmować się sportem?

Interesujące materiały edukacyjne, które są dostępne na stronie internetowej www.olimpijski.pl uzupełniają naukę w roku szkolnym, ale podczas wakacji mogą stać się dobrą lekturą na plaży, biwaku czy w górach.

- Nie zatrzymała nas nawet pandemia – opracowane karty pracy były wygodną formą sprawdzania wiedzy podczas edukacji zdalnej. Kontynuujemy naszą misję edukacyjną, także podczas wakacji. Nie robimy przerwy od sportu, wręcz przeciwnie! Lockdown sprawił, że aktywność fizyczna u dzieci i młodzieży spadła. Tymczasem uśmiech dzieci stwarza przede wszystkim ruch. Uważamy, że inspirowanie do niego to nasz obowiązek. Olimpijskie przykłady, do których się odwołujemy, to najlepsze poparcie naszej tezy, źródło motywacji. Kto wie czy od takiego „olimpijskiego lata” nie zacznie się czyjaś przygoda ze sportem?- mówią koordynatorzy.

Partnerem medialnym wakacyjnej akcji edukacyjnej są serwisy naszemiasto.pl oraz sportowy24.pl. Latem będą w nich pojawiać się quizy o tematyce olimpijskiej; projekt będzie miał swój ciąg dalszy na początku roku szkolnego 2021/2022. Wszystko to utrzymane w formie edukacji poprzez zabawę, do której serdecznie zapraszamy najmłodszych i całe rodziny – dodają.

Na zestaw „Co lubię? Sport lubię!”, opracowany przez Polski Komitet Olimpijski, wspierany przez partnera programu edukacyjnego PKOl Kinder Joy of moving składają się:

  • Olimpijskie Plansze Edukacyjne –14 bogato ilustrowanych plakatów, opisujących prostym językiem kluczowe tematy związane z igrzyskami olimpijskimi, w tym m.in.: starożytne igrzyska olimpijskie, postać Pierre’a de Coubertin, debiut Polski na igrzyskach, symbole i wartości olimpijskie, związki sportu ze sztuką oraz antydoping. Świetnie prezentują się na szkolnym korytarzu, w hali sportowej; w oparciu o plakaty można też zrobić wystawę. Nauczyciele korzystają z nich także podczas zdalnej edukacji: wysyłają je uczniom wraz z kartami pracy do samodzielnego uzupełnienia. Najmłodsi polubią z pewnością „Memory olimpijskie”, w które gramy podczas naszych wydarzeń edukacyjnych
  • „Niezbędnik olimpijski” to jedyne w Polsce kompleksowe opracowanie zagadnień z zakresu edukacji olimpijskiej. 14 rozdziałów publikacji to rozszerzenie treści Olimpijskich Plansz Edukacyjnych o dodatkowe wątki oraz propozycje ciekawych książek, filmików i aktywności fizycznych dla uczniów. Każdy rozdział „Niezbędnika olimpijskiego” to punkt wyjścia do stworzenia niejednego scenariusza lekcji – offline lub online
  • „Zjednoczenie w marzeniach. 14 historii na medal” – publikacja edukacyjna, dedykowana w pierwszej kolejności rodzicom, opiekunom i trenerom, którym może służyć za podpowiedź, jak wspierać młodzież w rozwijaniu talentów, jak pomóc w podejmowaniu właściwych wyborów, pokonywaniu słabości i osiąganiu sukcesów na własnej drodze życiowej. Na książkę składają się niezwykłe opowieści 14 bohaterów, z których każdy swoimi dokonaniami w mistrzowskim stylu zapisał niejedną kartę historii polskiego sportu i Ruchu Olimpijskiego. To niebywała okazja, by poznać bliżej wielkie osobowości i różne perspektywy – dzieciństwa, pierwszych treningów, sukcesów i porażek, czyli początków przygody i kariery sportowej, których wspólnym mianownikiem są marzenia.

W wystawie „Igrzyska olimpijskie – warto wiedzieć” – w Centralnym Ośrodku Sportu OPO Cetniewo przy ul. Żeromskiego można zobaczyć jak barwne i ciekawe są to materiały. Więc, jeśli są Państwo na wakacjach we Władysławowie, to warto upamiętnić swój pobyt zdjęciem przy ulubionym olimpijczyku. Terminarz wystaw.

  • COS OPO Cetniewo do 30.07
  • COS OPO Giżycko 30.07-23.08
  • COS OPO Spała
    23.08-07.09
  • Centrum Olimpijskie w Warszawie od 8 września.

Wszystkie materiały są bezpłatne, do pobrania ze strony www.olimpijski.pl zakładka EDU PKOl -> „Materiały edukacyjne”. Warto śledzić także profil fb Edukacja olimpijska, na którym także znajdą Państwo wiele ciekawych informacji o Tokio, naszych olimpijczykach i o programie edukacyjnym PKOl.

Materiał oryginalny: Olimpijskie lato! - Sportowy24

Dodaj ogłoszenie