Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ogród Saski w Lublinie otwarty przez całą dobę

Małgorzata Szlachetka
Ogród Saski w Lublinie otwarty przez całą dobę
Ogród Saski w Lublinie otwarty przez całą dobę Jacek Babicz
Odnowiony Ogród Saski w Lublinie będzie otwarty przez całą dobę . Wandali ma powstrzymać monitoring. Ale są już pierwsze przypadki zniszczeń.

Ogród Saski w Lublinie otwarty przez całą dobę

Park po ponadpółtorarocznym remoncie jest otwarty od grudnia. Ratusz zastanawiał się do tej pory, czy zamykać Saski na noc, aby ustrzec go przed aktami wandalizmu. W tej sprawie zostały przeprowadzone konsultacje ze wszystkimi radami dzielnic w Lublinie.

Ostatecznie w projekcie nowego regulaminu parku znalazł się zapis o tym, że Ogród Saski będzie otwarty przez całą dobę.

- Amatorzy mocnych wrażeń w nocy będą obserwowani przez kamery. System monitoringu daje poczucie bezpieczeństwa - mówił na czwartkowej konferencji prasowej prezydent Lublina Krzysztof Żuk. W parku jest 18 kamer, zostały zamontowane w czasie ostatniego remontu.

Okazuje się jednak, że miasto już odnotowało pierwsze zniszczenia w parku odnowionym kosztem 13 mln zł. W pierwszym tygodniu od otwarcia ktoś wrzucił ławkę do dolnego stawu. Dwie białe ławki przy głównej alejce zostały pomazane. Kolejne dwie trzeba było naprawiać. - Uszkodzone zostały w nich żeliwne elementy. Żeby tak się stało, wandal musiał z całej siły uderzać ławką o ziemię - stwierdziła Ludwika Stefańczyk, szefowa Wydziału Gospodarki Komunalnej UM Lublin.

Przypomnijmy, że po remoncie w Ogrodzie Saskim ławki nie są na stałe przymocowane do podłoża. - Na podstawie obrazu monitoringu mieliśmy zgłoszenia o zniszczonych ławkach, ale nie z terenu Ogrodu Saskiego. Natomiast w tym parku i w okolicach wystawiliśmy kilka mandatów za picie alkoholu - wyjaśniała Ryszarda Bańka z lubelskiej Straży Miejskiej. I dodała: - Patrolujemy park również w nocy.

Nowy regulamin Ogrodu Saskiego zawiera także zakaz wprowadzania do parku czworonogów, z wyjątkiem psów przewodników. W parku nie będzie też można rozwieszać plakatów, jeździć na łyżworolkach, deskorolkach i wchodzić do fontanny oraz do stawów.

Nad regulaminem radni będą głosować podczas lutowej lub marcowej sesji. Wszystko zależy od tego, kiedy zakończą się dodatkowe konsultacje z mieszkańcami. - Potrwają do 9 lutego. Uwagi można przesyłać mailem na adres: [email protected] oraz za pośrednictwem strony dialog.lublin.eu - poinformował Piotr Choroś z UM Lublin.
Cały regulamin jest do-stępny na www.um.lublin.pl. A 5 lutego w ratuszu odbędzie się publiczna dyskusja na ten temat, początek o godz. 17.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto