MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ogród Botaniczny UMCS. Zaproszenie na spacer

Leszek Mikrut
Leszek Mikrut/archiwum
Tematem najbliższego spotkania w niedzielę, 5 lipca br. będzie tym razem „Odpoczynek w cieniu drzew”.

Spacer, jak zwykle, rozpocznie się o godz. 14.00 i potrwa ok. 2 godz. Przewodnikiem będzie mgr inż. Ryszard Sawicki, który na chętnych oczekiwał będzie od godz. 13.45 przy wejściu do Ogrodu Botanicznego UMCS od ul. Willowej.

- Cień w upalne dni sprzyja ochłodzie, ale może też służyć do pomiaru wysokości drzew, budynków czy innych elementów w krajobrazie – zachęca do skorzystania z akademickiej oferty rzecznik prasowy UMCS Magdalena Kozak-Siemińska. - Wykorzystywany jest on przy odczytach czasu z zegarów słonecznych. U naszych niemieckich sąsiadów coraz więcej nekropolii powstaje w lasach. Jakie drzewo zapewni nam chłód i odpoczynek? Jak u Niemców wygląda współczesny pochówek w lesie? Czy ten zwyczaj dotrze do nas? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można uzyskać podczas cyklicznego spotkania z przewodnikiem w Botaniku – dodaje.

Należy pamiętać, iż wejście do Ogrodu Botanicznego znajduje się przy ul. Willowej. Dojechać tu można komunikacją miejską, autobusami nr 2, 7 i 37.

Organizatorzy informują, iż koszt udziału w spacerze z przewodnikiem równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby, niezależnie od wieku.

Posiadacze Karty Absolwenta UMCS, biletów miesięcznych oraz sezonowych mają zagwarantowany wstęp bezpłatny i nie wnoszą oni żadnych dodatkowych opłat.

- Terminy kolejnych spotkań wyznaczać będzie przyroda i pogoda – informuje Magdalena Kozak-Siemińska, dlatego wszystkich chętnych prosimy o śledzenie informacji na stronie internetowej www.garden.umcs.pl oraz na portalu społecznościowym Facebook. Informacje będą umieszczane także przy wejściu do Ogrodu - uzupełnia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ubezpieczenie maszyn rolniczych. Kiedy jest obowiązkowe?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto