MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ogród Botaniczny UMCS zaprasza już od tygodnia

Leszek Mikrut
Po zimowej przerwie, „Botanik” znów jest otwarty zarówno dla indywidualnych odwiedzających, jak i dla wycieczek.

Tradycyjnie Ogród jest czynny codziennie, do końca października - od poniedziałku do piątku od godz. 9.00, zaś w soboty, niedziele i święta od godz. 10.00 - w kwietniu do godz. 18.00, w maju i do połowy czerwca do godz. 19.00, zaś od połowy czerwca do końca lipca do godz. 20.00. Następnie czas ten skraca się - zależnie od długości dnia. Szklarnie czynne są jedynie w dni powszednie od 10.00-14.00, a Dworek Kościuszków w dni powszednie w godz. 10.00-17.00, a w weekendy o godzinę dłużej.

Wejście do Ogrodu Botanicznego tylko od ul. Willowej. Dojechać tu można komunikacją miejską, autobusami nr 2, 7 i 37.

Bilet normalny kosztuje, podobnie jak i w roku ubiegłym, 6 zł. do Ogrodu oraz 8 zł. do Ogrodu i do Dworku Kościuszków. Bilety ulgowe – odpowiednio 3 i 4 zł. Bilety wycieczkowe dla grup zorganizowanych są w cenie biletów ulgowych. Opłatę za usługę przewodnika wyceniono na 3 zł. od osoby. Można też nabyć bilet rodzinny dla 5 osób (w kombinacji 2 osoby dorosłe i 3 dzieci lub 1 osoba dorosła i 4 dzieci) w cenie 15 zł. za Ogród i o 5 zł. drożej w połączeniu z Dworkiem. Do dyspozycji są również abonamenty sezonowe i miesięczne imienne (normalne i ulgowe) oraz na okaziciela - o nieograniczonej liczbie wejść. Fotografowanie i filmowanie okolicznościowe płatne są odrębnie.

Wejście dla posiadaczy Karty Absolwenta UMCS jest bezpłatne.

Od 18 kwietnia w Dworku Kościuszków oglądać można wystawę, prezentującą 70 fotografii nagrodzonych w trzech edycjach konkursu "International Garden Photograhper of the Year", w którym biorą udział fotografowie z całego świata, zarówno profesjonaliści jak i amatorzy.

- Ekspozycja pokazywana była dotąd w wielu krajach – zauważa rzecznik prasowy UMCS Magdalena Kozak-Siemińska. - W ubiegłym roku zawitała do wybranych miejsc w Polsce. Obecnie - w roku jubileuszu 50-lecia Ogrodu Botanicznego UMCS prezentowana jest w Lublinie. W zabytkowych wnętrzach Dworku Kościuszków będą mogli Państwo podziwiać wyjątkowe fotografie nagrodzone w różnych kategoriach, m.in. "The Beauty of the Plants", "Beautiful Gardens", "Wildlife Havens". Wśród nich nie zabraknie prac polskich autorów. Fotografie odsłaniają nie tylko piękno ogrodów, kwiatów, drzew, krajobrazów - ale również miejskich oaz zieleni - parków, skwerów, zieleńców a także ogródków działkowych - dodaje.

- Powszechnie wiadomo, że nie każdy obraz ma taką samą moc – tłumaczą organizatorzy wystawy. - Fotografia jest sztuką, która wymaga doskonałego filtra, którym jest oko i umysł fotografa, ale również świetnego opanowania rzemiosła. Ważne jest również miejsce, w którym obrazy zostaną zaprezentowane. Dlatego uczestnicząc w wystawie IGPOTY, będą mieli Państwo okazję doświadczyć wszystkiego naraz – znakomite fotografie, zrobione przez świetnych artystów, zaprezentowane w niebanalnym otoczeniu.

Wystawę można oglądać do 14 czerwca br. w dniach: środa - piątek w godz. 10.00 – 17.00, a w soboty i niedziele w godz. 11.00 -18.00. Posiadacze Karty Absolwenta UMCS są uprawnieni do bezpłatnego wejścia na wystawę.

Dyrekcja Ogrodu Botanicznego UMCS zaplanowała do końca sezonu wydarzenia w swojej jednostce, które adresowane są do wszystkich odwiedzających „Botanik”. Ich kalendarium przedstawia się następująco:

10 maja – spacer z przewodnikiem (pierwszy z cyklu niedzielnych spacerów w sezonie 2015) – „Załóż swój ogród - porady i inspiracje”;

18 maja – Fascination of Plants Day – trzecia edycja międzynarodowej akcji „Fascynujący Świat Roślin”, która będzie odbywać się na całym świecie pod auspicjami Europejskiej Organizacji Nauk o Roślinach (EPSO);

24 maja – Majówka Rodzinna – wydarzenie plenerowe;

7 czerwca – spacer z przewodnikiem – „Spotkanie z roślinami sucholubnymi”;

9-11 czerwca – XLIV Zjazd Polskich Ogrodów Botanicznych i Arboretów;

20-21 czerwca - Lubelska Wystawa Kaktusów i Sukulentów; prezentacja lubelskich kolekcji, kiermasz roślin;

5 lipca – spacer z przewodnikiem – „Odpoczynek i spoczynek w cieniu drzewa”;

Lipiec / sierpień – Wystawa malarstwa Dariusza Króla w Dworku Kościuszków;

2 sierpnia – spacer z przewodnikiem – „Jej wysokość róża”;

8 sierpnia – Wielki Dzień Pszczół – wydarzenie plenerowe;

6 września – spacer z przewodnikiem – „Tęcza smaków, czyli co kryje się w barwie owoców i warzyw”;

13 września – „Wokół zdrowia” – wydarzenie plenerowe;

4 października – spacer z przewodnikiem – „Chroniąc swoje rośliny zatroszcz się także o środowisko - nowe spojrzenie na ochronę roślin”.

Już dziś należy wziąć pod uwagę ewentualność pojawienia się w „Botaniku” - czy to samemu, czy we dwoje albo też z rodziną. Naprawdę warto!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jerzy Stuhr nie żyje. Aktor zmarł w wieku 77 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto