MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ogród Botaniczny UMCS w znów otwarty. To oaza roślinnego piękna. Zdjęcia

Marcin Jaszak
W niedzielę, 12 kwietnia, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie ponownie otworzył swoje bramy dla odwiedzających, zapraszając do odkrywania bogactwa flory z całego świata. To niezwykłe miejsce skrywa w sobie nie tylko tysiące gatunków roślin, ale także malownicze zakątki zachwycające zarówno oko, jak i duszę.

Zlokalizowany w malowniczej dolinie rzeki Czechówki, Ogród Botaniczny UMCS to nie tylko przestrzeń do obcowania z przyrodą, ale również oaza spokoju w sercu miasta. Wśród zbiorów ogrodu, które obejmują 7 tysięcy gatunków i odmian roślin, odwiedzający mają okazję przenieść się w podróż do różnych zakątków globu, odkrywając niezwykłe egzotyczne gatunki oraz rodzime rośliny.

Spacerując wśród pięknych kolorowych alejek, odwiedzający mogą natknąć się na urokliwe mostki, wąskie ścieżki czy też wyjątkowe trasy wzdłuż trzech lessowych wąwozów. To miejsce stwarza idealne warunki do relaksu i kontemplacji natury w otoczeniu rozkwitających kwiatów, zielonych drzew oraz śpiewu ptaków.

- Bardzo lubimy z mężem odwiedzać Ogród Botaniczny, ponieważ można zobaczyć tu wiele gatunków roślin oraz spacerować wśród pięknych kolorowych alejek. To doskonała alternatywa dla tych, którzy chcą uciec od zgiełku miasta, wcale z niego nie wyjeżdżając i na chwilę przenieść się w inne miejsce – podzieliła się swoimi wrażeniami pani Irena, spotkana podczas otwarcia ogrodu.

Warto również zaznaczyć, że podczas uroczystego otwarcia odbył się wernisaż wystawy prac autorstwa dra Zbigniewa Jóźwika pt. „Moje siostry rośliny”. Wystawa ta zawiera zbiór kilku cykli grafik i ekslibrysów wykonanych w różnych technikach, ukazujących piękno i różnorodność świata roślin.

- Jego prace były eksponowane na kilkuset wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą. Jest autorem czternastu tekstów i albumów graficznych, wykonał ponad 400 grafik oraz 800 ekslibrisów – informuje Katarzyna Skałecka z centrum prasowego UMCS.

Wstęp do Ogród Botaniczny UMCS jest płatny, jednak cena biletu zwraca się wielokrotnie w postaci niezapomnianych wrażeń i możliwości obcowania z pięknem natury. Bilet normalny kosztuje 14 zł, bilet ulgowy 9 zł, natomiast istnieje również opcja biletu rodzinnego w cenie 35 zł, co czyni to miejsce dostępnym dla wszystkich chętnych odkrywania tajemnic roślinnego świata. Ogród Botaniczny UMCS czeka na odwiedzających do końca października, zapraszając do niezapomnianej podróży przez krainę botanicznych cudów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Paliwo na stacjach będzie tańsze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto