Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Odnowione obiekty sportowe przy Poturzyńskiej. Mieszkańcy skorzystają z budżetu obywatelskiego

Artur Jurkowski
Artur Jurkowski
Bieżnia oraz boisko - to dwa obiekty sportowe przy Szkole Podstawowej nr 16 przy ul. Poturzyńskiej, których odnowa finansowana została z budżetu obywatelskiego. Są już gotowe. Ale na razie uczniowie z nich nie skorzystają, bo zajęcia odbywają się zdalnie.

Uczniowie SP nr 16 przy ul. Poturzyńskiej na Czechowie zawdzięczają tę inwestycję głównie swoim rodzicom. Remont obiektów sportowych przy szkole sfinansowano w ramach budżetu obywatelskiego.

– Wykonane prace na trzytorowej bieżni o długości 400 m (z pasem 4-torowej bieżni prostej ze skocznią skoku w dal), polegały przede wszystkim na położeniu nowej poliuretanowej nawierzchni metodą tzw. retoppingu, a także naprawie istniejących pęknięć i uszkodzeń toru, odtworzeniu jego geometrii, a następnie namalowaniu nowych linii. Zamontowano także nową deskę do skoku w dal – opisuje Monika Głazik z biura prasowego ratusza.

W przypadku małego boiska wymienione zostały: drenaż, podbudowa i sztuczna nawierzchnia. – Do tego wykonano ogrodzenie z furtkami, a także dojście i dojazdy z kostki oraz zamontowano bramki. Orlik z kolei otrzymał nowe oświetlenie – dodaje Głazik. Koszt robót to ponad pół miliona złotych.

– Stale pracujemy nad poprawą i modernizacją istniejącego zaplecza sportowego przy lubelskich szkołach. Obiekty przy Szkole Podstawowej nr 16 to nie jedyne, które przeszły remont – podkreśla Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina. I wylicza: - Kończymy też przebudowę obiektów sportowych Szkoły Podstawowej przy ul. Nałkowskich za kwotę niemal 900 tys. zł. Ze środków rezerwy celowej Rady Dzielnicy Czechów Południowy doposażyliśmy w tym roku siłownię w Szkole Podstawowej przy ul. Smyczkowej.

Inwestycje w obiekty sportowe przy „trzydziestce” podzielone zostały na trzy etapy. Pierwszy obejmuje wykonanie wielofunkcyjnego boiska z nawierzchnią poliuretanową. Będą tam mogły być rozgrywane mecze piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki. Boisko powstanie po prawej stronie szkoły patrząc w kierunku wejścia do placówki.
Wokół boisk powstały piłkochwyty. Pojawiło się oświetlenie i ogrodzenie.

– Wykonano nowe schody, barierki ze stali kwasoodpornej – uzupełnia Piotr Popiel, radny miejski PiS. W drugim etapie inwestycji ratusz planuje wykonanie bieżni ze skocznią lekkoatletyczną. Trzeci ma objąć demontaż nawierzchni boiska do piłki nożnej. – Czy to się stanie w 2021 roku? Wydaje mi się, że nie. Dlaczego? Bo projekt budżetu miasta Lublin został już przedstawiony i temat drugiego etapu przebudowy boiska przy SP 30 w nim nie zafunkcjonował – dodaje.

– Teraz przed nami jedna z największych przyszłorocznych inwestycji, również z zakresu infrastruktury sportowej - budowa sali gimnastycznej wraz z zespołem boisk przy I LO – wskazuje Szymczyk.

Nowa sala gimnastyczna powstanie za - patrząc od strony Al. Racławickich - budynkiem liceum. Obiekt ma mieć dwie kondygnacje nadziemne. Częściowo będzie podpiwniczony. Budynek zostanie połączony z istniejącym budynkiem szkoły.

Roboty pochłoną 12,4 mln zł. Mają być wykonane do końca czerwca 2022 r.

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto