Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowe mieszkania na Felinie czekają na rodziny

Jakub Markiewicz
Jakub Markiewicz
84 rodziny odebrały klucze do nowych mieszkań na Felinie. W 2011 roku powstaną kolejne bloki, gdzie będzie mogło zamieszkać ponad 120 rodzin.

– Te bloki są dowodem na to, że nadal można tanio budować mieszkania – ocenia Adam Wasilewski, prezydent Lublina. Budowa przy ulicy Zygmunta Augusta 16 i 18 zaczęła się na początku roku. Inwestycja kosztowała 9,2 mln zł. – Skoro buduje się bardzo szybko, to i wychodzi taniej – ocenia Jerzy Deska, wiceprezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego Nowy Dom w Lublinie. – Największe mieszkania są 3-pokojowe, cena w tych budynkach wynosiła 2,5 tys. zł za metr – dodaje.

W czwartek mieszkańcy dostali klucze do swoich lokali.

– Czekałam na mieszkanie dwa lata. Przez ten czas żyłam w małym lokalu zastępczym na Czechowie – mówi Marzena Bielecka, która w najbliższym czasie wprowadzi się na Felin ze swoją córeczką. – Wigilię spędzimy już pod nowym mieszkaniu pod "jedenastką”.

Tuż obok trwa kolejna budowa TBS, tym razem trzech budynków.

– Będą gotowe w trzecim kwartale przyszłego roku. Tam powstanie 120 mieszkań – mówi Andrzej Pruszkowski, prezes TBS.

Kto będzie mógł zamieszkać w kolejnych budynkach na Felinie? – To będą osoby, które do 29 października złożyły u nas wniosek o przyznanie mieszkania komunalnego lub pomoc mieszkaniową – mówi Tomasz Kępa, zastępca dyrektora Wydziału Spraw Mieszkaniowych UM Lublin.

Urzędnicy analizując dokumenty wpływające od mieszkańców, przekazali już wnioski 56 rodzin do TBS. – Te osoby mają już zagwarantowane mieszkania. Spełniły nasze wymagania, co do sytuacji materialnej i życiowej – dodaje.

W tym momencie pracownicy Ratusza analizują jeszcze dokumenty ponad 100 rodzin. – Niestety, mieszkań jest mniej, niż osób wnioskujących o nie. Część nie będzie mogła skorzystać z oferty TBS – zaznacza dyrektor Kępa.

W powstających właśnie budynkach TBS będzie także miejsce dla filii miejskiej biblioteki. – Felin to kulturalna pustynia, potrzeby mieszkańców są bardzo duże w tej części miasta – mówi Piotr Tokarczuk, dyrektor miejskiej biblioteki im. H. Łopacińskiego.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto