Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowa świetlica dla małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego już otwarta. Zobacz zdjęcia

Łukasz Kaczanowski
Łukasz Kaczanowski
To szczególny dzień dla małych pacjentów Oddziału Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Podczas piątkowego (26 stycznia) spotkania odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanej świetlicy.

Miejsce zostało pomalowane i wyposażone w nowe meble, podłogę interaktywną, pomoce dydaktyczne, a nawet akwarium.

– Przestrzeń zaprojektowała Ewa Calderon-Studzińska, a wnętrze sali ozdabiają rysunki znanego artysty Mariusza Tarkawiana nawiązujące do historii miasta - mówi Agnieszka Osińska, rzeczniczka USD. - Na ścianach zobaczymy koziołki, cebularze, samoloty produkowane przed drugą wojną w firmie Plage i Laśkiewicz.

Doposażenie świetlicy w całości zostało sfinansowane przez Fundację „Spiżarnia dla pokoleń”, która na ten cel przeznaczyła 50 000 zł. Jej pracownicy zaangażowali się także w remont i aranżację przestrzeni. Współpracę między szpitalem a fundacją zainicjowało Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi, które od lat opiekuje się pacjentami leczonymi w oddziale.

– W świetlicy pacjenci nie tylko odbywają zajęcia szkolne, to także miejsce odpoczynku, spotkań i zabawy - tłumaczy Osińska. - Oddział dla leczonych dzieci na wiele tygodni czy miesięcy staje się ich drugim domem, a świetlica - jednym z z jego pokojów.

Fundacja „Spiżarnia dla pokoleń” została powołana do życia w 2023 roku przez lubelską firmę Spiżarnia, która od 19 lat dostarcza Polakom mieszkającym za granicą rodzime produkty. Główną ideą fundacji jest wspieranie młodych talentów, zarówno wśród dzieci pracowników jak i młodzieży z województwa lubelskiego. Do tej pory ze wsparcia skorzystały m.in. lubelskie domy dziecka, Stowarzyszenie Brata Alberta w Lublinie i lubelskie szkoły specjalne. Planowane są również działania proekologiczne oraz dalsza współpraca z lokalnymi instytucjami pomocowymi. Za chwilę ruszają wypłaty w ramach programu stypendialnego dla dzieci i młodzieży z województwa lubelskiego uzdolnionych edukacyjnie bądź sportowo.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nordic walking, ulubiony sport seniorów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Nowa świetlica dla małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego już otwarta. Zobacz zdjęcia - Kurier Lubelski

Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto