Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nasza akcja: Kolejka chętnych po 10 tysięcy

redakcja
redakcja
Archiwum
Krokiewka, „szkielet” na Czubach, pomnik lwa przed zamkiem, park przy ul. Bronowickiej, plac zabaw przy Al. Racławickich, Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego i Lubelskie Stowarzyszenie Amazonek. Na jeden z tych celów możemy przeznaczyć 10 tys. zł.

Idea jest prosta – firma Provident działa na lubelskim rynku od 10 lat. Z tej okazji chce przekazać 10 tys. zł na cel, który dla Lublina jest szczególnie ważny.
Oczywiście, nie mówimy o Teatrze w Budowie, obwodnicy miasta czy lotnisku.

Chodzi o przyziemne potrzeby, na które zwykle brakuje pieniędzy. Może to być remont lub budowa placu zabaw, remont domu dziecka, remont świetlicy lub biblioteki, zakup sprzętu sportowego do szkół, wyposażenie świetlic dla dzieci czy odnowienie parku.

Sami wiecie najlepiej, co jest najbardziej potrzebne w Waszej okolicy. Dlatego do 27 listopada czekamy na Wasze zgłoszenia. Podobnie jak dziś, opublikujemy je i zacytujemy Wasze opinie.

Potem, po konsultacji z właścicielami i administratorami wskazanych przez Was obiektów czy terenów, wybierzemy pięć miejsc, które z pomocą Providenta będzie można zmienić. Spośród tych pięciu propozycji, Czytelnicy MM Lublin zadecydują, na co wydamy 10 tysięcy. Głosowanie potrwa od 28 listopada do 4 grudnia. Rozstrzygnięcie – 8 grudnia.


Oto pierwsze propozycje:

• Krokiewka, którą zgłosił Maksymilian Furtak

– W budowę Krokiewki w 2010 r., w organizacje treningów, zawodów, stowarzyszenia, włożyliśmy mnóstwo pracy, cierpliwości i zaangażowania. Bawiliśmy się tym, ale także daliśmy możliwość spełnienia marzeń kilkudziesięciu takim chłopakom jak my. Ludzi, którzy chcieliby uprawiać tę piękną dyscyplinę sportu jest bardzo wielu. Niestety, szansę na to mają jedynie mieszkańcy południowych terenów kraju, w pobliżu ośrodków szkoleniowych. My chcieliśmy nie tylko pokazać, że można zrobić coś niezwykłego własnymi rękami, ale i zwrócić uwagę działaczy sportowych, że skoki narciarskie nie muszą zamykać się w samych górach. Uważamy, że warto kontynuować to, czym dla Lublina była Krokiewka. Naszym marzeniem jest ją odbudować.

• „Szkielet” na Czubach, który zgłosiła pani Elżbieta

– Mieszkam przy ul. Różanej. Nasze słynne wąwozy są urocze, szczególnie w lecie. Ale… Codziennie mijamy takie wielkie, metalowe „koromysło”, które wiele lat temu miało być chyba halą sportową. Zardzewiała, metalowa konstrukcja jest bardzo wysoka i patrząc na bawiące się w okolicy dzieci, dziwię się, że jeszcze nie doszło do jakiegoś nieszczęścia. Wiem, że 10 tys. to na pewno za mało na zrealizowanie inwestycji w tym miejscu, ale może wystarczyłoby na wywiezienie tego żelastwa, a potem może ktoś inteligentny zajmie się tym problemem. Jestem pewna, że ludzie mieszkający na naszym osiedlu poprą każdy pomysł związany z tym miejscem.

• Pomnik lwa przed zamkiem, który zgłosiła pani Beata

– Według mnie, pieniądze te powinno przeznaczyć się na odnowę pomnika lwa, który stoi przed Zamkiem Lubelskim. Jest symbolem w naszej historii, a aktualnie służy jako miejsce schadzek zakochanych, punkt widokowy, a sam pomnik jako osobisty pamiętnik wielu ludzi (są na nim podpisy, numery telefonów z dopiskiem „zadzwoń” i wiele innych). Uważam, że jego renowacja będzie opłacalna.

• Park przy ul. Bronowickiej, który zgłosiła pani Agnieszka

– To, co tam jest, woła o pomstę do nieba. Centrum miasta i straszy. Nie ma ławek, śmietników, sensownego placu zabaw, w piaskownicy jest wychodek dla zwierzaczków z okolicznych bloków, nie jest wystarczająco sprzątany, przy większym wietrze łamią się drzewa, nie ma ogrodzenia. Cokolwiek będzie tam zrobione, będzie sukcesem.

• Plac zabaw przy Al. Racławickich, który zgłosiła Gośka

– Proponuję przeznaczyć tę kwotę na remont placu zabaw obok bloku przy ul. Al Racławickich 32, naprzeciwko szpitala wojskowego. Trudno to obecnie nazwać placem zabaw. Pozostała tylko brudna dziura, która kiedyś była piaskownicą, a teraz jest publiczną, psią toaletą. Ponad 20 lat temu na placu były huśtawki, drabinki i zjeżdżalnia. Nie było lepszego miejsca na zabawę, a teraz, jak do moich rodziców przychodzi wnuczka, chodzą na plac na inne osiedla, bo na tym czegoś takiego nie ma. To przecież jest centrum miasta – miasta kultury.

• Lubelski oddział Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, które zgłosił pan Łukasz

– Przy Al. Racławickich 22 stowarzyszenie otrzymało pomieszczenie, które stara się zaadaptować na potrzeby działań statutowych, czyli m.in wsparcia osób chorych na SM i ich rodzin. Co jest – moim zdaniem – ważne, członkami stowarzyszenia są osoby chore, które czasami z trudem funkcjonują, potrzebują pomocy zarówno na co dzień, jak i w organizowaniu swojej siedziby, która potrzebuje nakładów.

• Lubelskie Stowarzyszenie Amazonek, które zgłosiła pani Danuta

– LSA w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia istnienia. Jest organizacją non profit, zrzeszającą kobiety po operacji raka piersi. Celem stowarzyszenia jest m.in. wspieranie kobiet przed i po operacji, rehabilitacja psychiczna i fizyczna, podejmowanie działań i akcji profilaktycznych wśród kobiet zdrowych czy praca wolontariacka na oddziałach chirurgii piersi w szpitalach lubelskich. Stowarzyszenie nie prowadzi działalności gospodarczej, utrzymuje się ze składek członków i dzięki pomocy instytucji publicznych. Każda kwota dotacji jest dla stowarzyszenia ważna. Warto pomagać ludziom, którzy zmagając się z własną chorobą znajdują czas i siły, aby pomóc innym.


Ostatnia szansa

Propozycje należy przesyłać do niedzieli, 27 listopada, e-mailem na adres: [email protected] lub telefonicznie pod nr: 81 46 26 816.


Czytaj więcej o akcji:

Nasza akcja: Masz pomysł? My mamy pieniądze na jego realizację
od 12 lat
Wideo

Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto