Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Na Sławinie powstanie szkoła i przedszkole

redakcja
redakcja
Mieszkańcom Sławina i radnym udało się przekonać urzędników, by we wschodniej części Lublina powstała szkoła podstawowa i przedszkole.

– Bardzo cieszy nas, że inwestycja w końcu zostanie zrealizowana – mówi Anna Wargol, babcia dwuletniego Michała.

Pierwsze przy budowlane przy ul. Jana Lisa rozpoczną się już w drugiej połowie tego roku. – Czekamy już tylko na zatwierdzenie przetargu – potwierdza Sylwester Tułajew, radny PiS.

O tym, że to bardzo potrzebna inwestycja na Sławinie nie trzeba nikogo przekonywać.
– W okolicy nie ma żadnej szkoły. Najmłodsi muszą dojeżdżać do placówek w innych dzielnicach – mówi Anna Wargol.

Pani Agnieszka z ul. Sławinkowskiej dodaje: – Brak szkoły w okolicy od lat dawał nam się we znaki. Troje moich dzieci dojeżdżało na lekcje na LSM. We wschodnich dzielnicach miasta rodzi się coraz więcej dzieci. Mieszkania wykupują młode małżeństwa z dziećmi. Decyzja o budowie szkoły to bardzo korzystne rozwiązanie – dodaje.

Nowa szkoła odciąży też pozostałe placówki oświatowe w okolicy – podkreśla Sylwester Tułajew.

– Następnym ważnym etapem w tej sprawie będzie ogłoszenie przetargu na wykonawcę prac. To nastąpi najprawdopodobniej na początku bieżącego roku. Rozwiązanie w postaci budowy kolejnej placówki było miastu bardzo potrzebne. Zwłaszcza, że od 2012 roku do szkoły pójdą również sześciolatki. Przybędzie uczniów.

Do tej pory większość najmłodszych mieszkańców Sławina, Sławinka i Szerokiego korzystało ze szkół przy ul. Zbożowej i w okolicznych dzielnicach.

Nowy budynek powstanie u zbiegu ulic Jana Lisa i Sławinkowskiej. Ten fakt mniej jednak cieszy radnych dzielnicy Szerokie.

– Niestety nasz projekt i starania o budowę szkoły zostały przez Ratusz odrzucone.

– Również staraliśmy się o budowę szkoły. Nowa placówka jest nam potrzebna w tym samym stopniu, co w innych wschodnich dzielnicach Lublina – uważa Józef Kaźmierczak, przewodniczący zarządu dzielnicy Szerokie. – Z pewnością dalej będziemy starać się w tym celu o poparcie urzędników. W tym roku jednak nasze szanse znacznie zmalały – podkreśla.

Piotr Burek, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta zapewnia, że budowa szkoły na Szerokim to kwestia czasu.

– W tym momencie istotniejsze była inwestycja na Sławinie. W roku następnym skoncentrujemy się na innych dzielnicach – podkreśla.

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto