Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

MUP w Lublinie: Realizowana i planowana pomoc uchodźcom z Ukrainy

materiał informacyjny MUP Lublin
Archiwum
W związku z rozpoczęciem w dniu 24.02.2022 r. agresji militarnej Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, Polska otworzyła granice dla obywateli Ukrainy. Uchodźcami są w większości kobiety z dziećmi. W związku z tym w Miejskim Urzędzie Pracy w Lublinie organizowany jest specjalny punkt obsługi uchodźców z Ukrainy.

– Do obsługi uchodźców delegowaliśmy pracowników MUP i stażystów mówiących biegle w języku ukraińskim, rosyjskim i angielskim. W ramach naszych dotychczasowych działań m.in. zabezpieczono z rezerwy Funduszu Pracy kwotę 1 mln zł na formy wsparcia dla pracodawców chcących zatrudnić uchodźców, opracowano specjalne ulotki i wpisy na stronie internetowej w języku ukraińskim, przekazujemy także wszystkim zainteresowanym numery telefonów do instytucji pomocowych – mówi Pani Katarzyna Kępa, dyrektor Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie.

MUP w Lublinie wraz z partnerami (Lubelską Fundacją Rozwoju, LWK Ochotniczych Hufców Pracy, Powiatowym Urzędem Pracy w Lublinie, Lubelskim Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych) będzie aplikować o środki na realizację ministerialnego programu: „Razem Możemy Więcej – Pierwsza Edycja Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022–2023”.

Ponadto w MUP w Lublinie podczas oczekiwania na wejście w życie specustawy o pomocy obywatelom Ukrainy opracowywane są w ramach współpracy z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej oraz Urzędem Miasta Lublin kolejne rozwiązania wspierające uchodźców.

– W związku z rosnącym zapotrzebowaniem ze strony instytucji i organizacji z terenu miasta Lublin na osoby sprawnie komunikujące się z uchodźcami, MUP w Lublinie zorganizował kampanię informacyjną adresowaną do lubelskich uczelni, która ma na celu zachęcić ukraińskojęzycznych studentów studiów zaocznych do świadczenia pomocy w ramach dedykowanych im, odpłatnych staży – dodaje dyrektor Kępa.

źródło: komunikat MUP w Lublinie

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: MUP w Lublinie: Realizowana i planowana pomoc uchodźcom z Ukrainy - Kurier Lubelski

Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto