MŚ w sumo: Jagoda Mazurek (ZTS Sokół Lublin) zdobyła dwa brązowe medale w Hongkongu!

SZUPTI
Jagoda Mazurek (Sokół Lublin) na najwyższym stopniu podium podczas tegorocznych mistrzostw Europy w ukraińskim Łucku archiwum klubu
Jagoda Mazurek (ZTS Sokół Lublin) wywalczyła dwa brązowe medale w rywalizacji juniorek podczas mistrzostw świata seniorów i juniorów w sumo. Impreza w dniach 25-30 października 2012 roku rozgrywana jest w Hongkongu.

Lublinianka, podopieczna trenera Krzysztofa Boryca, zdobyła brąz indywidualnie w kategorii wagowej +80 kg, stając ponadto na najniższym stopniu podium w rywalizacji drużynowej. Mazurek reprezentowała biało-czerwone barwy w tej konkurencji, razem z Natalią Kołnierzak (FUKS Warszawa).

W niedzielę, 28 października Jagoda Mazurek stanie przed szansą wywalczenia swojego trzeciego krążka w światowym czempionacie, bowiem razem z koleżankami z reprezentacji Polski, przystąpi do rywalizacji drużynowej w gronie seniorek.

Dodajmy, że są to kolejne tegoroczne sukcesy utalentowanej zawodniczki lubelskiego Sokoła. Mazurek wróciła m.in. z trzema medalami mistrzostw Europy, które odbyły się w ukraińskim Łucku.