Motor Lublin spadł z pierwszej ligi

Miała być walka o baraże, skończyło się klęską. Motor Lublin przegrał na wyjeździe z GKP Gorzów Wielkopolski 1:6 i pożegnał się z pierwszą ligą.

Stawką piątkowego spotkania było zajęcie 14 miejsca w tabeli, które umożliwiłoby grę w barażach z drugoligowcem. Tę pozycję zajmował zespół GKP, mający przed meczem dwupunktową przewagę nad Motorem.

Lublinian w Gorzowie interesowało wyłącznie zwycięstwo.

Od początku spotkania Motor praktycznie nie zagrażał bramce gospodarzy. To gorzowianie, którzy byli w lepszej sytuacji i tak naprawdę do szczęścia wystarczył im remis stwarzali lepsze okazje do zdobycia gola.

Pierwszą z nich w 33 minucie wykorzystał Mouhamadou Traore, który wykorzystał podanie Łukasza Maliszewskiego. Pięć minut później nadzieje lublinianom przywrócił Kamil Król trafiając do siatki głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1.

Cztery minuty po wznowieniu gry gospodarze mieli kolejny powód do radości. Po błędzie lubelskiej obrony bramkę na 2:1 zdobył Maliszewski.

Prawdziwy dramat lublinianie przeżyli w ostatnim kwadransie spotkania.

Miejscowi pokonali Przemysława Mierzwę jeszcze cztery razy. Hattrickiem popisał się Emil Drozdowicz, a jedno trafienie dołożył Traore. Tym sposobem gorzowianie zapewnili sobie występ w barażach, pogrzebując nadzieje Motoru na zachowanie ligowego bytu.