Motor Lublin – Korona II Kielce 4:4. Niesamowity mecz na Arenie Lublin. Zobacz zdjęcia

KK
Osiem goli, mnóstwo sytuacji bramkowych oraz prawdziwy festiwal ofensywnej gry zaserwowały kibicom na Arenie Lublin drużyny miejscowego Motoru oraz Korony II Kielce. Starcie czołowych zespołów III ligi zakończyło się remisem 4:4.

Pierwsza połowa miała niezwykle emocjonujący przebieg i była rozgrywana w bardzo szybkim tempie. Już po kwadransie gry goście prowadzili 2:0, po tym jak do siatki trafili Artur Piróg (celna główka po wrzutce z rzutu rożnego) oraz Rodrigo Zalazar Martinez, który wykorzystał rzut karny.

Gospodarze nie załamali się jednak szybką stratą dwóch bramek i już po 33 minutach remisowali z kielczanami 2:2 za sprawą goli Michała Palucha i Piotra Ceglarza. Drugi z wymienionych zawodników strzelił przed przerwą także trzecią bramkę dla Motoru. Było to trafienie na 3:3, bowiem kilkadziesiąt sekund wcześniej ponowne prowadzenie po fatalnym błędzie lubelskiej obrony zapewnił przyjezdnym Mateusz Sowiński.

Po zmianie stron padło już mniej goli, ale mecz trzymał w napięciu do ostatnich sekund. Początek drugiej połowy należał do miejscowych, którzy po raz pierwszy w tym spotkaniu wyszli na prowadzenie dzięki pięknej bramce Tomasza Swędrowskiego. Podopieczni trenera Mirosława Hajdy nie zdołali jednak utrzymać tego prowadzenia i ostatecznie podzielili się punktami z kielczanami, po tym jak gola na wagę remisu zdobył Artur Piróg. Obie strony miały jeszcze okazje na kolejne trafienia, lecz ich nie wykorzystały.

Remis w Lublinie to zdecydowanie lepszy rezultat dla gości, którzy zachowali przewagę sześciu punktów nad "Motorowcami", podobnie jak pozycję lidera tabeli. Żółto-biało-niebiescy spadli natomiast z trzeciej lokaty w trzecioligowym zestawieniu, ponieważ zostali wyprzedzeni przez Wólczankę Wólka Pełkińska oraz Wisłokę Dębica.

Motor Lublin – Korona II Kielce 4:4 (3:3)
Bramki: Paluch 29 Ceglarz 33, 45, Swędrowski 53 – Piróg 9, 67 Martinez (16, z rzutu karnego), Sowiński 44,

Motor: Olszewski – Gruszkowski, Grodzicki, Łukasik, Brzyski, Darmochwał (57 Bonin), Kumoch, Swędrowski, Ceglarz, Kunca (78 Nowak), Paluch. Trener: Mirosław Hajdo

Korona: Osobiński – Bujak, Prętnik, Górski (85 Rogoziński), Piróg (88 P. Lisowski), Dziubek, Martinez, D. Lisowski (46 Petrović), Sewerzyński, Więckowski, Sowiński (83 Chudecki). Trener: Sławomir Grzesik

Żółte kartki: Kunca – Dziubek, Martinez

Czerwona kartka: Martinez (86. min - za drugą żółtą)

Sędziował: Grzegorz Jabłoński (Kraków)