Motocrossowcy opanowali Łęczną

Miniona niedziela stała pod znakiem motocrossu. Część zawodników KM Cross Ekoklinkier uczestniczyła w mistrzostwach Europy na Litwie, a pozostali rywalizowali w Łęcznej, gdzie odbyły się otwarte mistrzostwa Lubelszczyzny.

Oprócz zawodników z naszego regionu, w zawodach wzięła udział czołówka polskiego motocrossu. Ponadto do Łęcznej przybyli zawodnicy zza wschodniej granicy: Andriej Makhankov, Vladimir Łabur, Yuriy Naumchyk i Vladimir Polischuk

W niedzielnej imprezie ścigano się w sześciu klasach: MX 85, MX 65, MX licencja A, MX licencja B, MX pierwszy krok i Quad .

W kategorii MX 85 najlepszy okazał się Wiktor Więckowski, który wyprzedził Vladimira Polischuka i Bartka Miturę. Zwycięstwo w klasie MX 65 zanotował z kolei Vladimir Łabur. Drugi był Kacper Wdowiak, a trzeci Maciej Dudek.

Wyścigi w klasie MX licencja A zdominowali zawodnicy lubelskiego KM Cross Ekoklinkier.

Na najwyższym stopniu podium stanął Karol Kędzierski. Dwa kolejne przypadły Kamilowi Walczakowi i bratu zwycięzcy - Łukaszowi Kędzierskiemu. W licencji B najlepiej pojechał Jacek Psiuk. Druga lokata przypadła Grzegorzowi Palisińskiemu, a trzecia Arkowi Janickiemu.

Najsilniej obsadzoną klasą była MX pierwszy krok. W wyścigach tej kategorii wzięło udział aż 33. zawodników. Wygrał Kamil Kołodziejczyk, przed Piotrem Kuśmierzakiem i Mateuszem Psiukiem.

W rywalizacji Quad bezkonkurencyjny okazał się Dariusz Kalita, który wygrał oba biegi. Po równej jeździe na drugim miejscu znalazł się Arkadiusz Kowalski, a zaraz za nim uplasował się Dariusz Gadzała.

Niedzielne zawody były dopiero przedsmakiem prawdziwych emocji, jakie czekają nas już w najbliższy weekend w Lublinie.

W samym sercu Koziego Grodu odbędą się mistrzostwa Polski, w których udział weźmie około 200 zawodników z Polski, Łotwy, Czech i Ukrainy.