Motocross: Szczęśliwa „13” lubelskiego KM Cross

13 września okazał się bardzo szczęśliwym dniem dla zawodników lubelskiego KM Cross Ekoklinkier. W ostatniej eliminacji Pucharu Polski w motocrossie, która odbyła się w Chojnie, trzech naszych zawodników triumfowało, a jeden wywalczył srebrny medal.

Najbardziej cieszy postawa młodych motocorssowców, którzy w klasie MX 65 zaprezentowali się bardzo dobrze. W niedzielnych zawodach najlepszy był Jan Ratajski. Tuż za nim dojechał inny reprezentant KM Cross – Maciek Sagan. Dzięki temu w klasyfikacji generalnej obaj zawodnicy zajęli takie same miejsca. Na wyróżnienie zasługują również Filip Maleńczuk, który ostatecznie był piąty oraz Dominik Małecki, który tegoroczne zmagania ukończył na szóstej lokacie.

O zdobycie Pucharu Polski w klasie MX 2 walczył natomiast Tomasz Wysocki.

Nasz zawodnik spełnił pokładane w nim nadzieje i dzięki wygranej w Chojnie mógł cieszyć się ze zdobycia Pucharu Polski 2009.