Motocross: Łukasz Kędzierski mistrzem Polski

W miniony weekend we Wschowie odbyły się ostatnie w tym roku zawody mistrzostw Polski w klasach MX 65, MX 2 Junior, MX 1. W klasyfikacji generalnej mistrzem Polski w kategorii MX 1 został zawodnik KM Cross Ekoklinkier – Łukasz Kędzierski.

Na wysokich miejscach tegoroczną rywalizację zakończyli pozostali reprezentanci lubelskiego klubu. W tej samej klasie brat Łukasza – Karol Kędzierski wywalczył trzecie miejsce i tytuł II wicemistrza. Braci z Lubelszczyzny rozdzielił Łukasz Kurowski z Drwęcy Ostróda, który był drugi.

Przed zawodami we Wschowie duże szanse na triumf w końcowej klasyfikacji w klasie MX 2 Junior dawano Bartkowi Piątkowi. Nasz zawodnik świetnie pojechał w pierwszym biegu, ale w drugim zderzył się z jednym zawodników i musiał wycofać się z wyścigu. Ostatecznie Bartek tegoroczne starty zakończył na trzeciej lokacie, a jego brat – Jakub Piątek wywalczył srebro. Najlepszy w tej klasie okazał się Patryk Kwaśny z Jastrzębia Lipno.

W kategorii MX 65 lublinianie nie wywalczyli medali. Najbliżej był Kamil Osieleniec, który zajął czwarte miejsce.