MKS Selgros Lublin przegrał i stracił szanse na mistrzostwo?

know
Piłkarki ręczne MKS Selgros Lublin przegrały na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 23:30. Lublinianki straciły już praktycznie szansę na mistrzostwo Polski.

Już po sześciu minutach gry trener Neven Hrupec był zmuszony wykorzystać pierwszy czas, ponieważ lubelska drużyna przegrywała 1:4. Po wznowieniu gry szybko bramkę rzuciła Marta Gęga, a gdy sprawy w swoje ręce wzięła Małgorzata Rola straty MKS zmalały do dwóch trafień (6:4 w 11. min.).

Niestety, błędy przy rozgrywaniu ataku pozycyjnego i nieskuteczne rzuty sprawiły, że Zagłębie zdobyło cztery bramki z rzędu(!) i po kwadransie gry prowadziło różnicą sześciu trafień (10:4). Lublinianki grały nerwowo i niedokładnie. Co chwila traciły piłkę, a Monika Maliczkiewicz w bramce gospodyń skutecznie odbierała im ochotę do rzutu.

Po 19 minutach Zagłębie prowadziło już 14:5 i szkoleniowiec MKS Selgros po raz drugi poprosił o przerwę. Chwilę później jednak przewaga „Miedziowych” wzrosła do 10 trafień! Przyjezdne podjęły jeszcze walkę. Po celnych rzutach Iwony Niedźwiedź i dwóch Joanny Drabik, lublinianki wykorzystały sześciominutowy przestój w grze ofensywnej rywalek i zbliżyły się na sześć bramek (16:10).

Ostatecznie jednak pierwsza połowa zakończyła się porażką MKS Selgros różnicą aż ośmiu trafień – 11:19. Po wznowieniu gry aktualne wciąż mistrzynie Polski ostro zabrały się za odrabianie strat i najpierw dwie okazje wykorzystała Dagmara Nocuń, a potem celnie przymierzyła Aleksandra Rosiak i w 37. minucie przyjezdne przegrywały „tylko” 14:19.

Zagłębie nie miało recepty na lubelską defensywę i nawet z rzutu karnego miejscowe nie potrafiły pokonać Weroniki Gawlik. Lublinianki zbliżyły się na cztery bramki, a pierwszego gola z gry w tej części meczu „Miedziowe” rzuciły dopiero po upływie piętnastu minut!

W ostatnich minutach spotkania ciężar zdobywania bramek wzięła na siebie Aleksandra Rosiak. Młoda rozgrywająca między 47. a 54. minutą rzuciła dla przyjezdnych cztery bramki z rzędu, a w drugiej połowie zdobyła ich w sumie pięć.

Gospodynie jednak po początkowych problemach ze skutecznością, w ostatnich 10 minutach znów z łatwością znajdowały drogę do bramki MKS i nie wypuściły już z rąk cennego zwycięstwa. Po tym spotkaniu Zagłębie ma trzy punkty przewagi nad Lublinem (tyle samo i Vistal Gdynia), a do końca rozgrywek pozostały już tylko dwie kolejki.

Zagłębie Lubin – MKS Selgros Lublin 30:23 (19:11)
Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Buklarewicz 6, Marić 5, Jochymek 5, Grzyb 5, Milojević 4, Belmas 3, Załęczna 2,
Kary: 12 min. Trener: Bożena Karkut
MKS: Gawlik, Januchta – Rosiak 5, Nocuń 5, Niedźwiedź 4, Drabik 3, Gęga 3, Rola 2, Kozimur 1, Bożović
Kary: 6 min. Trener: Neven Hrupec