Mistrzynie Polski nie dały szans warszawiankom

W szampańskich nastrojach opuszczali dziś halę Globus kibice piłkarek ręcznych SPR Asseco BS Lublin. Na pożegnanie starego roku mistrzynie Polski rozgromiły AZS AWF Warszawa 45:19.

Zgodnie z przewidywaniami spotkanie było okazją do przećwiczenia wariantów taktycznych i zgrania się po przerwie świątecznej. Lublinianki od pierwszych minut narzuciły rywalkom swoje warunki gry.

Dwie pierwsze bramki dla gospodyń po ładnych, zespołowych akcjach zdobyła Małgorzata Majerek. Po chwili warszawianki odpowiedziały trafieniem znanej z występów w Lublinie Katarzyny Nieścioruk. Kolejne minuty należały jednak do SPR. Szczypiornistki ze stolicy dopiero w końcówce pierwszej połowy zdołały poprawić niemoc strzelecką, ale do szatni schodziły przegrywając różnicą 15 bramek.

Po zmianie stron lublinianki zaczęły powiększać prowadzenie. W tym okresie gry lubelskiej drużynie prym wiodła Kristina Repelewska, która do siatki rywalek trafiała aż dziewięciokrotnie.

We wtorkowym spotkaniu w barwach SPR zadebiutowała utalentowana bramkarka Małgorzata Sadowska. Przed meczem otrzymała w prezencie od kibiców szalik lubelskiego klubu.

SPR Asseco BS Lublin - AZS AWF Warszawa 45:19 (25:9)

SPR: Chemicz, Sadowska, Jankaitiene - D. Malczewska 3, Włodek 6, Damięcka 5, Rola 3, Majerek 6, Marzec 2, Wolska 5, Repelewska 9, Rukaite 4, Skrzyniarz 2.
AZS AWF: Pawłowska, Michalska - Nieścioruk 4, Wilczyńska 0, Ancypa 2, Wańczyk 0, Marczuk 2, Kaźmierczak 4, Sokal 4, Walkiewicz 2.
Kary: SPR - 6 min., AZS AWF - 12 min.
Sędziowali: Jacek Jarosz (Łódź) i Tomasz Wrona (Kraków).