18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Miasto movie w styczniu w Warsztatach Kultury

Ewelina Krawczyk
Miasto movie: "Mąż fryzjerki"
Miasto movie: "Mąż fryzjerki" materiały prasowe
Cykl pokazów filmowych gdzie miasto jest tłem, ale i bohaterem, przestrzenią do życia i scenerią filmowych historii, cichym świadkiem kameralnych opowieści oraz aktywnym uczestnikiem kinowego zgiełku. Tym razem "Miasto na prowincji". Miasto movie w styczniu w Warsztatach Kultury. Sprawdzamy, co na ekranie.

Noi Albinoi - Islandia kojarzy się nam zwykle z oryginalnością w sensie klimatycznym czy też geograficznym. Nie inaczej jest również w dziedzinie kultury. Ojczyzna tak wyjątkowych artystów jak Bjork czy Sigur Ros ma też swoje niepowtarzalne kino. Jednym z jego czołowych reprezentantów jest Dagur Kari – autor takich obrazów jak „Noi Albinoi” czy „Zakochani widzą słonie”. Właśnie ten pierwszy film otworzy nasz nowy cykl czyli „Miasto na prowincji”. Tytułowy bohater, młody chłopak o imieniu Noi, mieszka gdzieś na krańcach mroźnej, nieprzyjaznej, północnej Islandii. Bardziej niż niesprzyjające warunki pogodowe doskwierają mu jednak ludzie, mieszkańcy małego miasteczka, w którym przyszło mu żyć. Film zobaczymy 8 stycznia.

Wino truskawkowe - nostalgiczna ballada oparta na „Opowieściach galicyjskich” Andrzeja Stasiuka. Dariusz Jabłoński, znany głównie jako producent takich obrazów jak „Benek”, „Małżowina” czy „Pokłosie”, tym razem sam wcielił się w rolę reżysera i trzeba przyznać, iż dobrze się w niej sprawdził. „Wino truskawkowe” to ciekawie zmieszany koktajl kilku składników. Poza prozą Stasiuka mamy tu bowiem: elementy realizmu magicznego, wątki komediowe, dramat rodem z antycznej tragedii czy wreszcie historyczno-dokumentalny zapis życia na pograniczu polsko-słowackim. Wszystkie te składniki komponują się jednak w przemyślane i skończone dzieło filmowe. Film zobaczymy 15 stycznia.

Droga przez piekło - Oliver Stone na stałe wpisał się w historię światowego kina tak spektakularnymi i ważnymi obrazami jak „Pluton”, „JFK”, „Wall Street” czy „Urodzeni mordercy”. W podobnym duchu utrzymana jest historia bohatera „Drogi przez piekło” Bobby’ego Coopera (w tej roli Sean Penn). Cooper to były, niespełniony tenisista, obecnie szuler uwikłany w całą sieć nie do końca legalnych interesów. Poznajemy go w drodze do Las Vegas, gdzie ma spłacić dług zaciągnięty u mafii. Niestety dla niego, na środku pustkowia psuje mu się samochód, a jedyna szansa naprawy auta istnieje w pobliskim miasteczku Superior. Od tej chwili widz wchodzi w sam środek krwawej, gęstej, utrzymanej w klimacie kina noir intrygi. Film zobaczymy 22 stycznia.

Mąż fryzjerski - akcja tego niezwykłego filmu osadzona jest gdzieś na francuskiej prowincji i dotyczy historii niecodziennego związku dwojga ludzi. Antoine (w tej roli Jean Rochefort) zakochuje się w miejscowej fryzjerce Mathilde (Anna Galiena) – dziewczynie tyleż pięknej, co tajemniczej. Nie byłoby w tym pewnie nic dziwnego, gdyby nie to, iż swoją fascynację fryzjerkami, bohater wyniósł jeszcze z lat młodzieńczych, kiedy odwiedzał często zakład fryzjerki. Dwoje zakochanych szybko buduje sobie swój własny, intymny, tylko dla nich czytelny świat. Film zobaczymy 29 stycznia.

Wszystkie pokazy odbędą się w w Warsztatach Kultury przy ul. Grodzkiej 5a, godz. 19.00, wstęp wolny.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto