ME w piłce ręcznej: Finał nie dla nas. Polska przegrała z Chorwacją

Nie udało się piłkarzom ręcznym reprezentacji Polski awansować do finału, rozgrywanych w Austrii, mistrzostw Europy. W dzisiejszym półfinale biało-czerwoni przegrali z Chorwacją 21:24 i jutro zagrają o trzecie miejsce z reprezentacją Islandii.

Już po początkowej fazie spotkania było pewne, że na parkiecie będzie dominowała walka. I tak było niemal przez cały mecz. Pierwsza odsłona była niezwykle wyrównana, choć częściej inicjatywę przejmowali Polacy. Dzięki temu podopieczni trenera Bogdana Wenty dwukrotnie prowadzili różnicą dwóch bramek. W 13. minucie było 5:3, ale w kilka chwil rywale odrobili stratę, a minutę przed przerwą prowadziliśmy 10:8. Ostatecznie jednak Chorwaci zdobyli jeszcze gola i po pierwszej połowie było 10:9.

Drugie trzydzieści minut rozpoczęło się fatalnie dla „Wentylatorów”, którzy grając w osłabieniu (kara dla Artura Siódmiaka), szybko stracili trzy bramki. Taki obrót spraw pozwolił Chorwatom na kontrolowanie wydarzeń na parkiecie. Biało-czerwoni robili wszystko, by dogonić rywali znad morza Adriatyckiego, lecz ci nie pozwolili naszym na zbyt wiele. Przez całą drugą część Chorwaci prowadzili dwiema lub trzema bramkami i ostatecznie zwyciężyli w meczu 24:21.

Już w niedzielę nasza reprezentacja zagra o brązowy medal z Islandią (początek godz. 15). W wielkim finale ekipa z Chorwacji zmierzy się natomiast z aktualnymi mistrzami świata – Francuzami. Trójkolorowi, po świetnym spotkaniu, pokonali dzisiaj Islandię 36:28.

Polska - Chorwacja 21:24 (10:9)

Polska: Sławomir Szmal, Piotr Wyszomirski - Michał Jurecki 7, Karol Bielecki 3, Tomasz Tłuczyński 3 (2), Bartłomiej Jaszka 3, Krzysztof Lijewski 2, Marcin Lijewski 1, Bartosz Jurecki 1, Mariusz Jurasik 1, Artur Siódmiak, Mariusz Jurkiewicz, Tomasz Rosiński, Daniel Żółtak, Mateusz Jachlewski, Patryk Kuchczyński.

Chorwacja: Mirko Alilovic - Ivan Cupic 6 (5 z karnych), Ivano Balic 5, Domagoj Duvnjak 5, Vedran Zrnic 2, Denis Buntic 1, Vedran Mataija 1, Tonci Valcic 1, Manuel Strlek 1, Drago Vukovic 2, Marko Kopljar, Igor Vori, Jakov Gojun, Zeljko Musa.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?