Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lublin. Węzeł przesiadkowy przy Osmolickiej nie będzie gotowy na czas. Miasto zgodziło się wydłużyć termin zakończenia prac. Wiemy o ile

Artur Jurkowski
Artur Jurkowski
Łukasz Kaczanowski
Nie do końca września, ale do końca października potrwa budowa węzła przesiadkowego przy ul. Osmolickiej. Trzeba tam jeszcze postawić budynek socjalny dla kierowców. Możliwe, że robotnicy wrócą też na trzy inne, skończone już węzły przesiadkowe: przy Żeglarskiej, Zbożowej oraz Franczaka „Lalka”.

Węzeł przesiadkowy przy ul. Osmolickiej będzie jednym z siedmiu, które powstaną w Lublinie. Prace budowlane ruszyły w kwietniu. Miały potrwać do końca września, ale wykonawca nie wyrobił się w terminie. Potrwają miesiąc dłużej.

- Do zamontowania pozostał budynek socjalny dla kierowców. Wykonawca zawnioskował o przedłużenie terminu na realizację tego komponentu. Został on rozpatrzony pozytywnie i ankesowano termin realizacji tego zadania do końca października – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego ratusza.

Budowa węzła przy ul. Osmolickiej ma kosztować ponad 1,8 mln zł. Powstała tam już pętla dla dwóch autobusów o standardowej długości oraz parking kiss&ride. - Dla lepszego skomunikowania węzła przebudowano odcinek ul. Osmolickiej i Prawiednickiej. W ramach inwestycji powstały również chodniki i przejścia dla pieszych – wylicza Góźdź.

Gotowe są już trzy inne węzły przesiadkowe. Chodzi o te zlokalizowane przy ulicach: Zbożowej, Żeglarskiej, Franczaka „Lalka". Niewykluczone jednak, że znowu pojawią się na nich robotnicy.

- Pojawiły się możliwości rozszerzenia parametrów zamontowanych na pętlach ładowarek (chodzi o ładowarki do autobusów elektrycznych – dop. red.). Decyzja w tej sprawie zapadnie na dniach. Przyjęcie takiego rozwiązania będzie wymagało formalnego wydłużenia ostatecznego terminu zakończenia inwestycji o około miesiąc, nie wpłynie to na bezpośrednią obsługę pasażerów i funkcjonowanie węzła – przekonuje Góźdź.

Przy skrzyżowaniu ul. Żeglarskiej z ul. Krężnicką wykonano pętlę o nawierzchni betonowej dla 14 autobusów i parkingi park&ride dla ponad 30 samochodów. Pętla przy ul. Franczaka „Lalka” - przy granicy miasta w okolicach ul. Królowej Bony – pomieści 6 autobusów, a ta przy ul. Zbożowej – 10.

- Nie zapomniano również o zieleni. Łącznie na terenie trzech węzłów zasadzono ponad 100 nowych drzew i 5,5 tys. krzewów – dodaje Góźdź.

Trwają prace przy dwóch kolejnych węzłach: przy al. Kraśnickiej (w połowie drogi pomiędzy ul. Bełżycką a ul. Jana Pawła II) oraz ul. Granitowej. Oba mają być gotowe do końca października.

- Do sfinalizowania pozostał jeszcze przetarg dotyczący budowy parkingu przy ul. Grenadierów. Złożono już wniosek o pozwolenie na budowę. Ogłoszenie postępowania planowane jest w przyszłym roku. Realizacja projektu unijnego, w ramach którego powstają węzły przesiadkowe planowana jest do końca przyszłego roku – mówi Góźdź.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto