Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lublin walczy z wścieklizną (mapa)

Dorota Krupińska
Dorota Krupińska
„Uwaga wścieklizna zwierząt - takie napisy będą wisiały na ulicach w strefie zagrożenia tą chorobą. Zakończyły się obrady Centrum Kryzysowego.

- Zmniejszyliśmy strefę zagrożenia wścieklizną - mówi Jan Sławomirski, Wojewódzki Lekarz Weterynarii. - Nie panikujmy, nie ma wielkiego zagrożenia. Przez kilka ostatnich lat, rocznie było kilkaset przypadków zakażonych zwierzaków, teraz jest ich tylko kilka - uspokaja lekarz.

Specjaliści zadecydowali, że obszar zagrożony wścieklizną zaczyna się:

  • Od północnej części miasta - od skrzyżowania Alei Mieczysława Smorawińskiego z Aleją Kompozytorów Polskich wzdłuż ulicy Obywatelskiej i ulicy Unickiej do przecięcia z ulicą Lwowską;

  • Od strony wschodniej – zaczynając od skrzyżowania ulic Alei Tysiąclecia z ulicą Mełgiewską , wzdłuż Alei Tysiąclecia do skrzyżowania z ulicą Krańcową  i ulicy Krańcowej przecinając Drogę Męczenników Majdanka do ulicy Długiej a następnie do przecięcia ulicy Władysława Kunickiego.

  • Od strony południowej – od przecięcia ulicy Mariana Smoluchowskiego i ulicy Diamentowej na wysokości ulicy Inżynierskiej i Herbapolu Lublin przecinając ulicę Janowską i ulicę Jana Pawła II ze skrzyżowaniem z ulicą Filaretów;

  • Od strony zachodniej – wzdłuż ul Armii Krajowej, następnie wzdłuż Alei Kraśnickiej do skrzyżowania z Aleją Warszawską i Alejami Racławickimi, wzdłuż ulicy Sikorskiego, przecinając Aleję Solidarności do przecięcia z Aleją Smorawińskiego. Na tym obszarze zabrania się organizowania targów, pokazów, konkursów z udziałem zwierząt.



Właściciele czworonogów nie mogą wypuszczać kotów, a psy powinny być tylko wyprowadzane w kagańcach i na krótkiej smyczy.

- Największym zagrożeniem są koty, bo to one mogą przenosić wściekliznę - mówi Paweł Policzkiewicz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanepidu.

**Jeżeli zauważymy zwierzę zachowujące się w nietypowy sposób, należy zgłosić to Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w Lublinie w godzinach 7:30-15:30 (tel. 081 748-37-48 lub tel. komórkowy: 667-634-290) lub całodobowo do dyżurnego straży miejskiej (tel. 986).W przypadku pokąsania, oślinienia lub dotknięcia zwierzęcia podejrzanego o zachorowanie należy niezwłocznie skontaktować się z Sekcją Nadzoru Przeciwepidemicznego Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie przy ul. 3 Maja 4 tel. 0-81 532-91-74 oraz Kliniką Chorób Zakaźnych ul. Biernackiego 9 tel. 0-81 740-27-00. Przed zachorowaniem na wściekliznę chroni szczepionka podana jak najszybciej po zakażeniu.

dkz


Zobacz także:

Lublin: Nietoperz z wścieklizną przy ul. Muzycznej
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto