Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lublin: Co proponują Dzielnicowe Domy Kultury?

Ewelina Krawczyk
facebook.com/ddkweglin
Pierwszy Dzień Wiosny już za nami. Zbliża się czas, w którym nie tylko przyroda, ale i człowiek budzi się do życia. Warto to wykorzystać! Lubelskie dzielnicowe domy kultury mają bogatą ofertę wielu warsztatów, zajęć i spotkań, które rozwijają artystyczne zdolności i ciekawie wypełniają czas wolny. Dziś sprawdzamy, co proponuje „Węglin”, „Bronowice” i „Czuby”.

Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”

Teatr: Dla dzieci w wieku 4-6 lat organizowane są Zabawy Teatralne. Udział w warsztatach może stać się przyczynkiem do rozwijania umiejętności aktorskich w dziecięcej grupie teatralnej, która powstaje w DDK „Węglin”. Zajęcia prowadzi Gabriela Jaskuła.

Muzyka:Warsztaty wokalne dla młodych solistów i wokalistów prowadzi Małgorzata Papiewska. Zajęcia mają charakter kondycyjny i poświęcone są pracy nad prawidłową emisją każdego z młodych wokalistów. Ponadto Łukasz Szulc i Sylwia Wójcik prowadzą warsztaty bębniarskie, czyli Węglin Drummers. Zajęcia skierowane są do tych, którzy pragną zgłębić umiejętność gry na bębnach, poznać kulturę bębniarską, wkroczyć w świat rytmów i wziąć udział w przygodzie tworzenia nowej muzyki. Sylwia prowadzi grupę dzieci w wieku 3-5 lat, czyli skrajnie młodych bębniarzy, a Łukasz młodych bębniarzy w wieku od 6 do 15 lat.

Taniec:Warsztaty tańca towarzyskiego dla dorosłych, na których możecie nauczyć się tańców standardowych i latynoamerykańskich oraz disco i polki. Dla młodszych grupa teatru tańca (uczniowie w wieku 7-12 lat) oraz artystyczne zajęcia ruchowe dla najmłodszych (3-5 lat). Ciekawą propozycją są również warsztaty street dance, które prowadzą uczestnicy programu „Mam Talent”, Pitzo i Polssky, są one podzielone na dwie grupy wiekowe: 7-9 i 10-12 lat.

Pozostałe:Rodzinny warsztat twórczy – poprzez różne techniki rysunkowe, malarskie, recyclingowe konstrukcje, budowanie, malowanie, sklejanie, nawlekanie i wspólne tworzenie historii rodziny zacieśnią swoje więzi, rozbudzą wyobraźnię i znajdą inspirację do codziennego kreatywnego działania. Zajęcia dla dzieci w wieku 2-6 lat oraz ich rodziców, opiekunów, prowadzi je Magdalena Franczak. Jest ona również opiekunem grup rozwoju manualnego. DDK „Węglin” proponuje też warsztaty dziennikarskie – „Dziennikarzem być!”. Na warsztatach uczestnicy poznają specyfikę pracy dziennikarza, zasady panujące w redakcji, odbędą trening twórczego pisania, rozwiną umiejętności literackie oraz dziennikarskie. Ponadto dla osób zainteresowanych mówieniem tekstów literackich i przygotowaniem do konkurów recytatorskich warsztaty słowa prowadzi Mateusz Nowak.
Lublin, ul. Judyma 2a.

Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice”

Teatr:Teatr Zmyślony – zajęcia, podczas których prowadzone są ćwiczenia dykcyjne, oddechowe, umuzykalniające oraz zabawy teatralne przygotowujące dzieci do opracowania spektaklu teatralnego.

Muzyka: Odbywają się zajęcia wokalne dla dzieci młodszych oraz – w ramach współpracy ze studiem muzycznym – indywidualna nauka gry na pianinie, gitarze i flecie.

Taniec: Przy DDK „Bronowice” działa Zespół Tańca Nowoczesnego „Etezja”, który prowadzi stałe zajęcia z tańca nowoczesnego dla członków zespołu w różnych grupach wiekowych. Dzieci i młodzież w wieku 8-15 lat mogą wziąć udział w nauce tańca nowoczesnego, czyli np. jazzu, modern jazzu lub klasyki. Organizowane są również warsztaty tańca towarzyskiego dla dzieci, zajęcia taneczno-ruchowe dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz zajęcia baletowe, które mają formę treningu ogólno ruchowego z elementami baletu.

Pozostałe: Klub dla dzieci w wieku 8- 12 lat interesujących się światem, czyli Klub Dzieci Ciekawych Wszystkiego. Zajęcia oscylują wokół tematów związanych z podstawowymi prawami fizyki chemii i biologii oraz ekologią i podstawami sztuki. Zajęcia plastyczne w DDK „Bronowice” rozwijają wrażliwość i wyobraźnię plastyczną, spostrzegawczość, pamięć wzrokową oraz rozbudzają zainteresowania otaczającym światem.
Lublin, ul. Krańcowa 106

Dzielnicowy Dom Kultury SM „Czechów”

Teatr: Dla potrzeb teatralnych powstawały pracownie teatralne, tam młodzi ludzie mają możliwość ujawnić swoją ekspresję twórczą, również poprzez działania plastyczne, współtworząc dekoracje i kostiumy. Ponadto działa Teatr „Nowy Niebieski”, którego członkowie dążą do tego, aby w spektaklach tworzonych przez nich, tekst literacki stanowił jedynie osnowę dla własnych przemyśleń, propozycji tekstowych i rozwiązań scenicznych. Dzieci młodsze angażują się w działalność Teatru Magicznego i zespołu T.E.N. (Teatralna Edukacja Najmłodszych).

Muzyka:Zajęcia wokalne – uczestniczą w nich młodzi ludzie, których celem jest rozwijanie głosu i technik wokalnych. Jest również grupa, dla której zajęcia wokalne stanowią możliwość przygotowania się do egzaminów wstępnych na Akademię Teatralną.

Taniec: Przy DDK SM „Czechów” działa ognisko baletowe. W programie grup znajdują się tańce popularne (disco, towarzyskie), układy baletowe, obrazki taneczne oraz tańce różnych narodów. Aktualnie w Domu Kultury prowadzone są zajęcia w dziewięciu grupach. Studenci i uczniowie szkół średnich przynależą do Teatru Tańca „ES”. Tancerze prezentują wiele form tanecznych tworzących teatralne widowiska. Trzecim tanecznym ogniwem Czechowa jest FATUM – specjalizuje się w tańcu baletowym i modern, realizuje etiudy i obrazki taneczne.

Pozostałe: To m.in. kluby cztero- i pięciolatka, zabawy rodzinne, modelarstwo oraz zajęcia plastyczne. Ponadto znany Dyskusyjny Klub Filmowy „16”, który niezmiennie proponuje ambitne kino do przedyskutowania.
Lublin, ul. Kiepury 5a

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto