Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lublin będzie miał trzy nowe Orliki

KOS
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Archiwum
Na razie jest ich osiem, ale w przyszłym roku władze miasta chcą wybudować jeszcze trzy "Orliki". Boiska mają powstać na Felinie, Kalinowszczyźnie i Czechowie.

- Chcielibyśmy, by boiska powstały przy Szkole Podstawowej nr 52 przy ul. W. Jagiełły na Felinie, przy Gimnazjum nr 2 przy ul. Lwowskiej oraz przy Szkole Podstawowej nr 43 przy ul. Śliwińskiego - informuje Beata Krzyżanowska z biura prasowego ratusza. - Złożone zostały już odpowiednie wnioski w tej sprawie.

W tej chwili w Lublinie działa już 8 takich kompleksów. Dwa kolejne są budowane (chodzi o boiska przy SP nr 29 przy ul. Wajdeloty na LSM oraz przy SP nr 6 przy ul. Czwartaków). Jeśli ratuszowi udałoby się zrealizować tegoroczne zamierzenia, pod koniec przyszłego roku w Lublinie powinno być 13 "Orlików".

- Cieszymy się, że szkoła z naszej dzielnicy znalazła się na liście placówek, przy których w przyszłym roku mogą być wybudowane te obiekty sportowe - mówi Paweł Babula, przewodniczący rady dzielnicy Kalinowszczyzna. - Bardzo długo o to zabiegaliśmy. Byłby to już nasz drugi "Orlik" (pierwszy działa przy ul. Tumidajskiego, przy ZSO nr 4 - przyp. red.). Jesteśmy jednak dużą dzielnicą, jedno boisko nie zaspokaja naszych potrzeb).

Babula podkreśla jednak, że rada dzielnicy daleka jest od euforii z powodu planów ratusza. - Wiemy, jak do tej pory przebiegała w Lublinie realizacja programu "Orlik" - tłumaczy.
Rzeczywiście, boiska, które w tym roku oddano do użytku, miały być gotowe już w roku poprzednim. A o budowie kolejnego na Felinie mówiło się już dwa lata temu. - Dlatego na prawdziwą radość z naszej strony przyjdzie jeszcze czas - wyjaśnia Babula.

Program "Moje boisko-Orlik 2012" to jednak nie tylko kompleksy, na których można pograć w piłkę nożną czy w kosza. Samorządy mogły ubiegać się również o dofinansowanie z budżetu państwa do budowy tzw. "Białych Orlików". Dzięki temu przy istniejących boiskach (lub na nich) mają być budowane lodowiska. Tym samym "Orliki" działałyby przez cały rok. Program zakłada, że korzystanie z nich, podobnie jak korzystanie ze zwykłych boisk, jest bezpłatne dla mieszkańców. Maksymalne dofinansowanie z budżetu państwa do budowy jednego lodowiska to 300 tys. zł.

- Ze względów finansowych zrezygnowaliśmy o ubieganie się o to dofinansowanie - mówi Tadeusz Dziuba, dyr. Wydz.Inwestycji i Remontów UML. - Według naszych szacunków, koszt budowy jednego lodowiska na "Orliku" wyniósłby od 700 do ok. 900 tys. zł. Nie chcieliśmy też robić konkurencji lodowiskom MOSiR-u.


Czytaj Kronikę policyjną Lubelszczyzny
Czytaj nasz luźny serwis - Z przymrużeniem oka

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto