Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lubelski Festiwal Nauki już za tydzień

Aleksandra Dunajska
Każdego roku w Lubelskim Festiwalu Nauki bierze udział kilkadziesiąt tysięcy osób spragnionych wiedzy
Każdego roku w Lubelskim Festiwalu Nauki bierze udział kilkadziesiąt tysięcy osób spragnionych wiedzy fot. małgorzata genca
Festiwal rozpocznie się 17 września. W ciągu sześciu dni zaprezentowana zostanie rekordowa liczba 1231 projektów.

- Dokonano już na nie 37 952 rezerwacje - informuje Agnieszka Wasilak, kierownik Biura Promocji Uniwersytetu Przyrodniczego. Jednak wolnych miejsc jest jeszcze sporo, a na 219 wydarzeń nie potrzeba rezerwacji. - Ponadto jeżeli kogoś szczególnie zainteresowała jakaś prezentacja, to może, poprzez stronę internetową, poprosić o kolejną edycję. Jeśli zbierze się odpowiednio duża grupa chętnych i będą takie możliwości techniczne, to zostanie ona zorganizowana - tłumaczy Wasilak.

Wśród tematów: „101 ciekawostek o truciznach zwierzęcych, czyli prawdy i mity o jadach”, „Co dręczyło Napoleona Bonaparte. Historia padaczki”, „Czy istnieje zbrodnia doskonała?”, „Jak się dogadać i nie zwariować”, „Mocarz z ciebie? Sprawdź, co robią dopalacze”, „Owady przyszłością miniaturyzacji dronów”. Festiwalowe projekty będą prezentowane nie tylko w Lublinie, ale również w Dęblinie, Chełmie, Zamościu i Puławach. Listę wszystkich propozycji wraz ze szczegółami i możliwością rezerwacji znajdziemy na www.festiwal.lublin.pl.

Jak co roku jedną z atrakcji będzie niedzielny Piknik Naukowy na Arenie Lublin. Na uczestników czekać będzie 139 pokazów i prezentacji naukowych. A poza tym m.in. Strefa Zwierzaków, gdzie pupile skorzystają z darmowej porady weterynaryjnej i Strefa Pojazdów Niezwykłych, gdzie prezentowany będzie dron.

Tegoroczną nowością jest konkurs dla dzieci i młodzieży „Inspiracja w trzech wymiarach”. Żeby wziąć w nim udział, trzeba zaprojektować - na specjalnie przygotowanym szablonie - gadżet związany z hasłem festiwalu: „Nauka źródłem inspiracji”. Najlepsze prace zostaną wydrukowane w technologii 3D i nagrodzone podczas Pikniku Naukowego. Laureaci otrzymają swój model 3D na własność. Zgłoszenia na konkurs należy przesyłać do 15 września.

Już dziś można zaś oglądać wystawę „Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych”, prezentowaną w ramach festiwalu w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego.

ZOBACZ TEŻ:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto