Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lubelska Karta Miejska. Korzysta z niej ponad 17,5 tys. lublinian. Czy się opłaca? Sprawdź

Rafał Gliński
Rafał Gliński
Już ponad 17,5 tys. mieszkańców korzysta z LKM
Już ponad 17,5 tys. mieszkańców korzysta z LKM UM Lublin
Ponad 17,5 tys. nadanych znaczników oraz 50 partnerów programu - to bilans funkcjonowania Lubelskiej Karty Miejskiej w 2020 roku. Z końcem roku, mija pięć miesięcy od wdrożenia przez miasto programu, który umożliwia korzystanie z szerokiego katalogu ulg, rabatów i zniżek na miejskie usługi oraz produkty oferowane przez partnerów projektu.

– Dziękuję wszystkim, którzy do tej pory przystąpili do programu lojalnościowego LKM. Duże zainteresowanie ze strony mieszkańców potwierdza, że program spełnia swoją funkcję. Ideą projektu jest premiowanie osób, które płacą podatki w Lublinie i przyczyniają się w ten sposób do wzrostu dochodów miasta i jego rozwoju – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublin.

– Wraz z Nowym Rokiem zachęcam osoby uprawnione, które jeszcze nie przystąpiły do programu, do złożenia wniosku wraz z wymaganymi dokumentami. Posiadanie karty umożliwia liczne ulgi w takich obszarach, jak kultura, sport i rekreacja, oświata, zdrowie, gastronomia, handel oraz komunikacja miejska – zachęca Stepaniuk-Kuśmierzak.

Osoby, które korzystają z miejskiego programu lojalnościowego mogą kupić bilety okresowe w dotychczasowych cenach, mimo obowiązującej od połowy października zmiany cennika.

Do programu mogą przystąpić osoby, które rozliczają podatek dochodowy na terenie Lublina i deklarują w zeznaniu podatkowym jako miejsce swojego zamieszkania gminę Lublin. Bez znaczenia jest to, czy osiągają dochód. Program jest również adresowany do osób, które rozliczają podatek rolny z tytułu prowadzonego gospodarstwa rolnego i wskazują gminę Lublin jako miejsce zamieszkania.

Z benefitów mogą także skorzystać mieszkańcy Lublina, którzy nie osiągają dochodów opodatkowanych, a są objęci działaniami społecznymi prowadzonymi przez miasto. Do programu są włączone również dzieci do 18. roku życia, a w przypadku kontynuowania nauki - do 26. roku życia. Także dzieci i młodzież przebywające w miejskich placówkach opieki zastępczej oraz rodzinnej mogą z niego skorzystać. Dzieci, które nie ukończyły 6 lat, mają prawo do korzystania ze zniżek i ulg w ramach programu na podstawie karty nadanej rodzicowi lub opiekunowi prawnemu.

W przypadku osób, które posiadają już Kartę Biletu Elektronicznego wystarczy złożyć wniosek o nadanie uprawnień. Natomiast dla osób zainteresowanych dołączeniem do programu, ale nie posiadających jeszcze KBE, pierwszym krokiem jest jej uprzednie uzyskanie, aby następnie zakodować na niej LKM.

Przy składaniu wniosku konieczne jest okazanie dokumentu ze zdjęciem oraz, w zależności od posiadanego uprawnienia do wydania LKM, dokumentu potwierdzającego takie uprawnienie. Dla większości mieszkańców to pierwsza strona zeznania podatkowego za ostatni rok podatkowy wraz z potwierdzeniem złożenia zeznania podatkowego we właściwym dla urzędzie skarbowym.

Wnioski o nadanie LKM są przyjmowane w Punktach Obsługi ZTM oraz w funkcjonujących Biurach Obsługi Mieszkańców. Są one zlokalizowane przy ul.: Wieniawskiej, Filaretów, Szaserów i Kleeberga. Punkty te są czynne od poniedziałku do piątku w godz. 7.45-15.15. Przed wizytą warto wypełnić wniosek i skompletować niezbędne dokumenty. Dodatkowo, w przypadku upoważnienia kogoś do złożenia wniosku o nadanie LKM, należy dołączyć stosowne pełnomocnictwo.

Jeśli wniosek zostanie złożony do 30 kwietnia 2021 r., to karta będzie ważna do końca roku.

Więcej szczegółów na stronie internetowej: link

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Lubelska Karta Miejska. Korzysta z niej ponad 17,5 tys. lublinian. Czy się opłaca? Sprawdź - Lublin Nasze Miasto

Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto