Kulturalny październik z Warsztatami Kultury w Lublinie. Sprawdź, jakie wydarzenia czekają nas w tym miesiącu!

Patrycja Wójtowicz
Patrycja Wójtowicz
Piotr Jaruga/Archiwum
Wystawy, spacery i warsztaty. Październik w lubelskich Warsztatach Kultury upłynie pod znakiem kolejnych kulturalnych wydarzeń.

Sztuka zabawy

W tym miesiącu Warsztaty Kultury przygotowały m.in.: warsztaty przeznaczone dla najmłodszych. Cykl "Sztuka zabawy" poprowadzą przedstawiciele Fundacji Kultura Enter. Pierwsze warsztaty będa skierowane do dzieci w wieku 10-13 lat, które chciałyby własnoręcznie stworzyć proste gry planszowe, a pomoże im w tym Joanna Jodłowska.

Szczegółowe informacje - "Projekt Gra":

Data:
- I grupa – 3 października i 10 października, godz. 10.00-14.00,
- II grupa –17 października i 24 października, godz. 10.00-14.00.

Miejsce: Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rezerwacja poprzez formularz on-line. Liczba miejsc ograniczona.

Druga propozycja warsztatów to "Projekt czyste graffiti, czyli jak stworzyć dzieło sztuki myjąc ścianę?". Jego uczestnicy poznają zasady tworzenia szablonów oraz wspólnie z prowadzącą, Iloną Wałęcak, zaprojektują i wykonają wielkoformatową pracę plastyczną na jednej ze ścian na Starym Mieście.

Szczegółowe informacje:

Data: 3 października godz. 11.00-13.00

Miejsce: Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 7, parter – sala warsztatowa

Wiek: 6+ (dzieci mogą wziąć udział wraz z pełnoletnim opiekunem)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rezerwacja poprzez formularz on-line. Liczba miejsc ograniczona.

Trzecia, ostatnia propozycja w ramach "Sztuki zabawy" to "Projekt Latarnik, świecące domki z mleka". Podczas tych warsztatów uczestnicy (w wieku od 6 lat, przy czym dzieci mogą wziąć udział jedynie z opiekunem) razem z Sylwią Stemaszczuk z pustych pudełek stworzą kolorowe lampiony w kształcie domków. Organizatorzy zachęcają chętnych do przyniesienia pudełek po mleku, soku, śmietance itp.

Szczegółowe informacje:

Data: 4 października godz. 11.00-13.00

Miejsce: Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 7, parter – sala warsztatowa

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rezerwacja poprzez formularz on-line. Liczba miejsc ograniczona.

Projekt „Sztuka zabawy” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2020” oraz ze środków miasta Lublin.

Spacer fotograficzny "Noc/Dzień Kultury".

To kolejna propozycja od Warsztatów Kultury. Będzie to spacer z aparatem fotograficznym w dłoni po nocokulturowych miejscach na Starym Mieście w Lublinie. Nad dobrymi ujęciami instalacji podczas wydarzenia będzie czuwał Roman Krawczenko.

Szczegółowe informacje:

Data: 10 października 2020 (sobota), godz.11:00-13:00

Miejsce: start: Zaułek Hartwigów, Kowalska 3

Udział w spacerze jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy poprzez formularz online. Liczba miejsc ograniczona.
Uwaga! Podczas spaceru uczestnicy zobowiązani są zakrywać usta i nos (np. maseczka, przyłbica) lub stosować zasady dystansu społecznego (utrzymać 2-metrowy dystans od innych).

WYSTAWY

Miasta Momenty / Lublin – Wilno

To wystawa fotografii Jakuba Orzechowskiego i Ignaca Tokarczyka, którzy towarzyszyli nocokulturowym przygodom w Lublinie i Wilnie w 2019 roku.

Szczegółowe informacje:
Data:październik 2020
Miejsce: Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 7, parter

„Bauhaus” – szkoła nie tylko dla dorosłych – wystawa rodzinna

Sto jeden lat temu architekt Walter Gropius założył na niemieckiej prowincji szkołę, która zrewolucjonizowała architekturę na świecie. Pracowali w niej najwybitniejsi twórcy sztuki XX wieku: Paul Klee, Lyonel Feininger, Wassily Kandinsky, László Moholy-Nagy czy Oskar Schlemmer. Mimo że uczelnia istniała zaledwie 14 lat, Bauhaus do dziś ma wielki wpływ na architekturę i wzornictwo. Z wystawy dzieci dowiedzą się m.in.: jak rozpoznawać domy zaprojektowane zgodnie z duchem szkoły Bauhaus i dlaczego w całej szkole pachniało czosnkiem? Ilustracjom towarzyszą eksponaty zaprojektowane przez profesorów i uczniów Bauhaus oraz oryginalne zdjęcia na pocztówkach i plakatach.

Kuratorkami wystawy są Ewa Solarz, Beata Kuracińska, a ilustracje (będące interpretacjami słynnych fotografii) wykonała Katarzyna Bogucka.

Szczegółowe informacje

Data: październik 2020, godz. 10.00 – 16.00

Miejsce: Warsztaty Kultury, Grodzka 7

Wschodni Express – wystawa portretów autorów i okładek książkowych

Ta wystawa stanowi podróż przez wyjątkowy i kolorowy świat okładek książkowych oraz pozwala na zapoznanie się z pisarzami „Wschodniego Expressu”. Celem serii pod hasłem „Wschodni Express” jest prezentacja najnowszej literatury pochodzącej od naszych wschodnich sąsiadów. Projekt okładek stworzyła Ewelina Kruszewska, a przygotowanie graficzne zdjęć - Ilona Wałęcak.

Szczegółowe informacje:

Data: październik 2020, godz. 10.00–20.00

Miejsce: Warsztaty Kultury, Grodzka 5a – parter

Wystawa plakatu cyrkowego | 10-lecie Carnavalu Sztukmistrzów
W ubiegłym roku Carnaval Sztukmistrzów obchodził swoje 10-lecie, a na tę wystawę składają się prace przysłane na ubiegłoroczny konkurs plastyczny na plakat festiwalu. Spośród zgłoszonych prac Jury przyznało wtedy nagrodę główną, cztery wyróżnienia oraz wybrało 25 prac. Wszystkie będzie można zobaczyć na wystawie. Warsztaty Kultury stworzyły też kalendarz, który prezentuje 13 plakatów wybranych z wystawy.

Szczegółowe informacje:

Data: październik 2020

Miejsce: Lobby ARCHE Hotel Lublin, ul. Zamojska 30

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie