Kulomiotka AZS UMCS Lublin z minimum na Mistrzostwa Świata

Krzysztof Szuptarski
=
= Andrzej Szkocki/Polska Press
Paulina Guba (AZS UMCS Lublin) pchnęła kulę na odległość 18,73 m podczas drugiego w tym sezonie startu kontrolnego PZLA, rozegranego w hali Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale.

27-letnia reprezentantka AZS UMCS Lublin ustanowiła swój nowy rekord życiowy w hali, uzyskała minimum na halowe mistrzostwa świata seniorów w Birmingham, a dodatkowo została liderką światowych tabel w 2018 roku.
Lubelska kulomiotka podczas spalskiego mityngu już w pierwszej próbie uzyskała swój rekordowy rezultat, natomiast w całym konkursie Paulina Guba miała pięć mierzonych prób i w każdej przekraczała 18 metrów.

Stawali na podium

W Spale oprócz Pauliny Guby dobrze zaprezentowali się także inni lekkoatleci z klubów województwa lubelskiego.
W biegu na dystansie 60 m przez płotki zawodników do lat 20 zwyciężył jej kolega klubowy Michał Sierocki, pokonując linię mety w czasie 8,02. Z kolei wśród kobiet do lat 18 drugie miejsce w tej samej konkurencji wywalczyła Monika Romaszko, reprezentująca Agros Zamość (8,91).

W biegu na 3 km seniorów triumfował zaś Marcin Nagórek z zamojskiego Agrosu (8.53, 82), a na najniższym stopniu podium w konkursie pchnięcia kulą stanął Szymon Mazur z AZS UMCS (18,16 m).

Tymczasem we francuskim Mondeville Karolina Kołeczek (AZS UMCS), rozpoczęła sezon od wyniku 8,25 na 60 m przez płotki, najlepszego w tym roku w Polsce.