Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Krzysztof Żuk, kandydat na prezydenta Lublina, zaprezentował swój program wyborczy

Artur Jurkowski
Lublin musi być bliżej mieszkańców - mówił Krzysztof Żuk (PO) na inauguracji swojej kampanii
Lublin musi być bliżej mieszkańców - mówił Krzysztof Żuk (PO) na inauguracji swojej kampanii Jacek Babicz
Od prezentacji programu wyborczego rozpoczął w czwartek Krzysztof Żuk, kandydat PO na fotel prezydenta Lublina, swoją kampanię wyborczą. W Grand Hotelu Lublinianka przestawił założenia swojego program.

- Można go nazwać "sześciokątem Żuka". To propozycja poprawy jakości życia mieszkańców Lublina, co jest związane m.in. z dobrze płatną pracą i dobrą infrastrukturą komunikacyjną - podkreślał Żuk. Zapowiedział, że szczegóły programu zaprezentuje w najbliższych tygodniach.

Obecnie Żuk jest zastępcą prezydenta miasta. Aby przedstawić swój program wyborczy wziął dzień urlopu. Start w wyborach na prezydenta Lublina (obok Żuka) potwierdzili oficjalnie także posłanka Izabella Sierakowska (SdPl) oraz Jerzy Gryz (SLD), były dowódca garnizonu Lublin. Kandydata nie wskazał jeszcze PiS (praktycznie wybór jest między Piotrem Kowalczykiem a Zbigniewem Targońskim - radni miejscy).

Programowe zapowiedzi

Krzysztof Żuk opiera program wyborczy na sześciu priorytetach.

Praca Tworzenie nowych miejsc pracy, w tym dla absolwentów lubelskich uczelni, poprzez rozwijanie podstrefy ekonomicznej na Felinie. Obok niej dla inwestycji mają być otwarte tereny na Bursakach.

Infrastruktura Chodzi głównie o inwestycje komunikacyjne, m.in. budowę estakady nad ul. Głęboką, która połączy ul. Sowińskiego z ul. Filaretów. Roboty mogą ruszyć w przyszłym roku, a inwestycja zakończyłaby się na przełomie 2012 i 2013 r. Tunel pod Al. Racławickimi będzie musiał poczekać. Ma być przebudowane skrzyżowanie Sikorskiego z Solidarności i dokończona "mała" obwodnica miejska, czyli połączenie Kunickiego z Wrotkowską.

Rodzina Inwestycje mają służyć lublinianom, np. rewitalizacja Ogrodu Saskiego. Ma być też więcej inwestycji w poszczególnych dzielnicach.

Wypoczynek "Nowoczesne boisko w każdej dzielnicy".

Finanse Liczymy na blisko miliard zło tych dofinansowania ze środków pomocowych. Trafią głównie na inwestycje. Wiemy, jak je zdobyć. Zadłużenie budżetu miasta nie przeszkodzi w ich pozyskaniu, bo chcemy, aby kredyty zaciągały np. spółki celowe, taka pojawi się m.in. w związku z budową stadionu miejskiego, choć może to być też MOSiR - mówi Żuk.

Duma Będziemy budować przekonanie, że warto żyć w Lublinie - zapowiada Żuk.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto