Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Krótka historia lubelskiego karate

Tomasz Bieduń
W Lubelskim Klubie Karate Kyokushin trenuje obecnie kilkaset osób, w różnym wieku, o różnym poziomie zaawansowania. Najmłodsi karatecy chodzą jeszcze do przedszkola, najstarsi zbliżają się do wieku emerytalnego.

Dla większości ćwiczących karate to rekreacja, ale jest też liczna grupa młodzieży i seniorów traktująca kyokushin sportowo.
Działania realizowane w LKKK skupiają się na dwóch aspektach karate: wielką uwagę przykłada się do wychowywania, przekazywania dobrych wzorców, szczególnie młodym ludziom, oraz do szkolenia sztuki kyokushin, także w wymiarze sportowym. Efektem tych konsekwentnych, wieloletnich działań jest m.in. to, że 24 osoby posiadają pasy mistrzowskie, a przedstawiciele klubu zdobywali medale na mistrzostwach Europy, mistrzostwach Polski, w Pucharze Polski i mistrzostwach makroregionu. Najbardziej utytułowaną zawodniczką LKKK jest mistrzyni Europy Izabela Sularz (3 dan).

Z czym to się je

W karate kyokushin poziom zaawansowania wyrażają odpowiednie kolory pasów oraz stopnie. Stopnie kyu są stopniami uczniowskimi, a stopnie dan mistrzowskimi. Pas biały - 10 kyu, pas pomarańczowy - 9 kyu, pas niebieski - 8-7 kyu, pas żółty - 6-5 kyu, zielony - 4-3 kyu, pas brązowy - 2-1 kyu. Najwyższy jest pas czarny. Posiadają go zawodnicy z 1 dan i wyższymi stopniami. Zielony pas natomiast uznaje się już za poziom zaawansowany.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto