Koszykówka: Zwycięstwo i awans AZS UMCS Lublin w Pucharze Polski

Koszykarki AZS UMCS Lublin awansowały do drugiej rundy Pucharu Polski Kobiet. W środowym meczu pierwszej rundy lublinianki pokonały na wyjeździe zespół Uniwersytetu Warszawskiego 68:60.

Na pucharowe starcie z warszawiankami trener AZS UMCS – Cezary Nowak nie mógł zabrać Iwony Goduli oraz Małgorzaty Jurkowskiej. Wobec tych osłabień wielu kibiców obawiało się, że akademiczki z Lublina rywalizację w PPK zakończą już w pierwszej rundzie.

Lublinianki w Warszawie pokazały jednak charakter i pokonując AZS Uniwersytet Warszawski sprawiły małą niespodziankę, bo to gospodynie były faworytkami tego pojedynku.

Od początku mecz był bardzo wyrównany.

Pierwsza kwarta zakończyła się remisem 16:16, zaś w drugiej minimalnie lepsze okazały się warszawianki, które zwyciężyły 17:16. Na początku drugiej połowy nic nie wskazywało na to, by obraz gry miał ulec zmianie.

Trzecia odsłona zakończyła się jednak wygraną 16:14 podopiecznych trenera Cezarego Nowaka. Jego drużyna najlepszą partię rozegrała pod koniec meczu. W ostatnich dziesięciu minutach koszykarki AZS UMCS nie pozwoliły na zbyt wiele swoim rywalkom i po zwycięstwie 20:13 czwartej kwarty, mogły cieszyć się z awansu do kolejnej rundy.

Najlepiej punktującą zawodniczką środowego spotkania była koszykarka AZS UMCS Lublin – Daria Cybulak, która zdobyła 23 punkty. Nieźle zaprezentowały się również Paulina Gozdur i Magdalena Koperwas. Pierwsza z nich zdobyła 19, a druga 11 „oczek”.