Koszykówka: Zwycięstwa Startu i AZS UMCS Lublin

MarcinMMM
MarcinMMM
Sobota była bardzo udanym dniem dla naszych koszykarskich drużyn. Żeński zespół AZS UMCS Lublin, w meczu przed własną publicznością, pokonał Ostrovię Ostrów Wlkp. 65:59, a męska ekipa Startu pokonała na wyjeździe Znicz Basket Pruszków 83:80.

Szczególnie ważne zwycięstwo odniosły lubelskie akademiczki, które walczą o awans do pierwszej szóstki. W pierwszej lidze kobiet po rundzie zasadniczej pierwsze sześć zespołów z grupy B, w której grają lublinianki łączy się z najlepszymi sześcioma zespołami z grupy A. Po cztery najsłabsze drużyny łączą się natomiast w grupę, która walczy o utrzymanie.

Sobotnie zawody w hali MOSiR miały bardzo dziwny przebieg. Pierwszą kwartę 24:18 zwyciężyły przyjezdne. W kolejnych dziesięciu minutach na parkiecie dominowały jednak podopieczne trenera Cezarego Nowaka, które odrobiły stratę z nawiązką, gdyż rozstrzygnęły tę część na swoją korzyść wynikiem 22:6. Nieoczekiwanie trzecia partia toczyła się pod dyktando Ostrovii, która zwyciężyła 15:8. Na szczęście w ostatniej kwarcie lublinianki zagrały w pełni skoncentrowane i w efekcie wygrały cały mecz 65:59.

Nie mniej emocji było dzisiaj w Pruszkowie. Faworyzowany Znicz Basket z animuszem rozpoczął ten mecz i po dziesięciu minutach prowadził 29:19. Drugą partię świetnie rozegrali jednak gracze trenera Dominika Derwisza, którzy głównie dzięki skutecznym rzutom za trzy punkty, odrobili sześć "oczek" (26:20).

Po zmianie stron nasza drużyna nie odpuściła i swoją przewagę dokumentowała kolejnymi punktami. Szczególnie dobrze radzili sobie Tomasz Celej i Tomas Prostak, którzy byli najskuteczniejszymi zawodnikami dzisiejszych zawodów. Trzecia kwarta zakończyła się wygraną Startu 26:17 i nawet porażka w ostatniej części 12:14 nie popsuła humoru lubelskim koszykarzom, którzy niespodziewanie, ograli Znicz 83:80.

AZS UMCS Lublin - Ostrovia Ostrów Wlkp. 65:59 (18:24, 22:6, 8:15, 17:14)

AZS: Cybulak 22, Koperwas 17, Trzeciak 10, Godula 10, Goźdź 4, Pyła 2

Znicz Basket Pruszków - Start Lublin 80:83 (29:19, 20:26, 17:26, 14:12)

Start: Prostak 22, Celej 21, Bidyński 14, Kwiatkowski 10, Jagoda 10, Kowalski 6

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?