Koszykówka: Wisła II Kraków – AZS UMCS Lublin 73:47

Kolejną porażkę w sezonie zanotowały koszykarki AZS UMCS Lublin. W dzisiejszym meczu 11. kolejki podopieczne trenera Cezarego Nowaka uległy w Krakowie rezerwom Wisły 47:73.

Pod Wawel nasza drużyna udała się m.in. bez Małgorzaty Jurkowskiej i Pauliny Gozdur. Mimo że w autobusie znalazło się miejsce dla Magdaleny Koperwas, to nie wyszła ona dzisiaj na parkiet i jej koleżanki musiały radzić sobie bez niej.

Niestety, nie poradziły sobie, choć pierwsza kwarta zapowiadała naprawdę wyrównane spotkanie. Po dziesięciu minutach gospodynie prowadziły bowiem tylko jednym punktem (17:16). W drugiej części ich przewaga znacznie wzrosła i została udokumentowana wysokim zwycięstwem w tej części 20:9.

Po zmianie stron zawodniczki Wisły kontrolowały przebieg gry, a nawet pokusiły się o odskoczenie na kilka punktów. Ostatecznie krakowianki zasłużenie pokonały akademiczki z Lublina 73:47 i „wskoczyły” na siódmą lokatę w tabeli. Coraz gorzej wygląda natomiast sytuacja AZS UMCS, który okupuje przedostatnią, dziewiątą pozycję.