Koszykówka: Uniwersytet Gdański - AZS UMCS Lublin 68:64

Forma walczących o utrzymanie w pierwszej lidze koszykarek AZS UMCS Lublin faluje niczym sinusoida. W ostatnim czasie lublinianki zwycięstwa przeplatają porażkami, przez co nadal nie są pewne gry na zapleczu PLKK w przyszłym sezonie. W sobotę podopieczne trenera Cezarego Nowaka na własne życzenie przegrały na wyjeździe z AZS Uniwersytetem Gdańskim 64:68.

Gospodynie do spotkania przystąpiły z chęcią rewanżu za porażkę w Lublinie, gdy nasze akademiczki zwyciężyły 77:70. Po pierwszych dziesięciu minutach wydawało się, że nie będą one miały problemów z odprawieniem podopiecznych trenera Nowaka, gdyż prowadziły 19:14.

W kolejnych dwóch odsłonach znakomicie zaprezentowały się jednak zawodniczki AZS UMCS, które drugą kwartę wygrały 21:11, a trzecią 19:11.

Niestety wysokie prowadzenie zgubiło nasze dziewczyny, które w czwartej części w ogóle nie przypominały zespołu z dwóch poprzednich kwart. Gdańszczanki wykorzystały ten fakt i po wygranej 27:10 cieszyły się z triumfu w całym spotkaniu.