Koszykówka: Sudety Jelenia Góra - Start Lublin 67:64

Nie udała się koszykarzom lubelskiego Startu wyprawa do Jeleniej Góry. W dzisiejszym meczu 4. kolejki pierwszej ligi podopieczni trenera Dominika Derwisza ulegli tamtejszym Sudetom 64:67.

Nasi koszykarze do Jeleniej Góry jechali z nastawieniem zwycięstwa. Sudety uchodzą bowiem za jedną z najsłabszych ekip zaplecza PLK na własnym parkiecie.

Pierwsza kwarta była niezwykle wyrównana i zakończyła się jednopunktowym zwycięstwem zespołu z Lublina (19:18). W drugiej partii lublinianie podwyższyli skromne prowadzenie i do przerwy prowadzili 39:33.

Niestety, po zmianie stron podopieczni Dominika Derwisza zagrali mało konsekwentnie i w efekcie dali odrobić stratę rywalom, którzy trzecią odsłonę zwyciężyli 19:13.

W ostatniej, czwartej partii nasi koszykarze starali się punktować rzutami zza linii 6,25 m. Taka taktyka nie przyniosła jednak oczekiwanego efektu, gdyż lublinianie wykazali się dużą nieskutecznością. Fakt ten wykorzystali gospodarze, którzy wygrali tę kwartę 15:12 i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa w całym spotkaniu.