Koszykówka: Start wygrał w Jeleniej Górze i dalej walczy o utrzymanie

Start Lublin przedłużył swoje szanse na utrzymanie w I lidze. W środę lublinianie pokonali na wyjeździe Sudety Jelenia Góra i wyrównali stan rywalizacji.

Po pierwszym słabym meczu, który zakończył się porażką czerwono-czarnych, lubelscy kibice z niepokojem oczekiwali potyczki w Jeleniej Górze. Przypomnijmy, że przegrana na Dolnym Śląsku sprawiłaby, iż w przyszłym sezonie nasi koszykarze graliby na parkietach drugiej ligi.

Na szczęście trener Dominik Derwisz i jego podopieczni nie zawiedli i pewnie pokonali jeleniogórzan 63:48. Już od pierwszych minut było widać, że to lublinianie są pod ścianą i za wszelką cenę muszą zwyciężyć. Dzięki ambitnej i skutecznej grze do przerwy Start pewnie prowadził 37:27.

Po zmianie stron obraz gry wyglądał podobnie - przewagę mieli goście z Lubelszczyzny, którzy udokumentowali ją wygraną trzeciej partii 13:6. Mając siedemnastopunktową przewagę w ostatnich dziesięciu minutach gracze trenera Derwisza nieco spuścili z tonu i w tej części lepsi okazali się gospodarze (15:13).

Po świętach, w środę 7 kwietnia zostanie rozegrany decydujące starcie. Mecz tradycyjnie już odbędzie się w hali MOSiR przy al. Zygmuntowskich. Początek o godzinie 18.30.