Koszykówka: Pechowa porażka AZS UMCS Lublin

Nie udało się koszykarkom AZS UMCS Lublin pokonać czwartego zespołu pierwszej ligi – Karkonoszy Jelenia Góra. Mimo wysokiego prowadzenia po pierwszej połowie niedzielnego spotkania, lublinianki pozwoliły rywalkom na odrobienie strat i po dogrywce uległy 85:86.

Mecz, zgodnie z przewidywaniami, lepiej rozpoczęły koszykarki przyjezdnych, które po dziesięciu minutach prowadziły 20:15. W drugiej partii nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji. Grę całkowicie zdominowały lubelskie akademiczki i dzięki zwycięstwa w tej części 31:15, schodziły na przerwę z jedenastopunktowym prowadzeniem (46:35).

Po efektownej drugiej kwarcie, zgromadzeni w hali MOSiR kibice liczyli na kontynuowanie dobrej gry w kolejnych partiach.

Niestety, później było już tylko gorzej. Po przegranej trzeciej i czwartej odsłonie był remis 71:71. Warto zaznaczyć jednak, że kilka sekund przed końcem regulaminowego czasu lublinianki stanęły przed wielką szansą zwycięstwa. Dwa rzuty osobiste miała bowiem Katarzyna Trzeciak, lecz nie wytrzymała ciążącej na niej presji i do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka.

W niej gra była bardzo wyrównana, a minimalnie lepsze okazały się jeleniogórzanki.

W końcówce kibice przeżyli jednak małe deja vu, gdyż przy stanie 84:86 do wyrównania mogła doprowadzić Barbara Bukowska, która miała dwa rzuty osobiste. Wykorzystała tylko jeden i w konsekwencji ze zwycięstwa cieszyły się koszykarki Karkonoszy.