Koszykówka: Ostrovia Ostrów Wielkopolski – AZS UMCS Lublin 78:67

Przetrzebiony kontuzjami i chorobami AZS UMCS Lublin nie potrafił w niedzielne popołudnie odnieść kolejnego ligowego zwycięstwa w tym sezonie. W Ostrowie Wielkopolskim lubelskie koszykarki uległy miejscowej Ostrovii 67:78.

AZS UMCS w niedzielę musiał sobie radzić bez Iwony Goduli i Małgorzaty Jurkowskiej oraz znajdujących się ostatnio w świetnej formie Magdaleny Koperwas i Darii Cybulak. Brak najlepszych zawodniczek zespołu trenera Cezarego Nowaka był bardzo widoczny, gdyż jedynie Katarzyna Trzeciak i Paulina Gozdur były wyróżniającymi się zawodniczkami w naszej ekipie. Jednak chyba tylko Trzeciak, występ w Ostrowie Wielkopolskim, będzie wspominała nieco lepiej, niż jej koleżanki. Wszystko dlatego, że rozgrywająca akademiczek w niedzielę zdobyła aż 29 punktów.

Niestety, nie pomogły one w odniesieniu zwycięstwa. Pierwsze dwie kwarty były bardzo wyrównane, lecz w obu minimalnie lepsze były gospodynie, które na przerwę schodziły z prowadzeniem 37:33.

Drugą połowę lepiej rozpoczęła Ostrovia, która w trzeciej partii dołożyła do swojej przewagi sześć punktów (22:16). W ostatnich dziesięciu minutach gra ponownie była bardzo wyrównana, lecz znowu był widoczny brak kluczowych koszykarek AZS UMCS.