Koszykówka mężczyzn: Kolejna porażka lubelskiego Startu

Fatalnie rozpoczęła się dla koszykarzy Startu Lublin druga część sezonu. We wczorajszym meczu 16. kolejki pierwszej ligi lublinianie przegrali w Łańcucie z miejscowym Sokołem 59:72. Była to dziesiąta porażka naszej ekipy w tym sezonie.

Podopieczni trenera Dominika Derwisza do sobotniej potyczki przystąpili bez kontuzjowanych Michała Sikory i Bartłomieja Karczewskiego.

Brak tych zawodników był widoczny od początku spotkania. Lublinianie, zwłaszcza w pierwszej kwarcie, grali bardzo słabo, co skrzętnie wykorzystali gospodarze, którzy po dziesięciu minutach prowadzili 26:14.

W kolejnej części ekipa znad Bystrzycy nadal raziła nieporadnością i w efekcie na przerwę schodziła ze stratą aż piętnastu „oczek” (43:28).

Po zmianie stron podopieczni trenera Derwisza ruszyli do odrabiania strat. Po zwycięstwie trzeciej partii 21:14, wydawało się, że lublinianie są jeszcze w stanie odwrócić losy rywalizacji. Niestety, gospodarze umiejętnie kontrolowali już przebieg gry i nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa.

Sokół Łańcut - Start Lublin 72:59 (26:14, 17:14, 14:21, 15:10)

Start: Kwiatkowski 22, Celej 18, Kowalski 14, Bidyński 4, Samborski 1